Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Sloneczko78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn, 2 mar 2015, 09:51

Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Post autor: Sloneczko78 » pn, 9 mar 2015, 13:44

Mam pytanie do osób, które pracują i mieszkają na wyspach i maja dzieci.Wiem, że w większości miejsc pracy obowiązuje sjesta w ciągu dnia.Do południa dzieci są w szkole/przedszkolu.A co z nimi robicie po południu jeśli musicie wrócić do pracy po sjeście?Pewnie większość Polaków nie ma tam np.dziadków, którzy mogliby się zając pociechami, no i nie każdego stać na opiekunkę.

coconut8
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt, 10 mar 2015, 14:03

Re: Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Post autor: coconut8 » czw, 12 mar 2015, 07:30

Ja byłam kiedyś opiekunką na innej wyspie. Tam było tak, że dzieci popołudniu szły na dodatkowe zajęcia. Tańce, nauka języka, jakaś popołudniowa świetlica. Może rozejrzyj się za czymś takim? Albo pomyśl nad au pair ;)

Sloneczko78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn, 2 mar 2015, 09:51

Re: Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Post autor: Sloneczko78 » czw, 12 mar 2015, 13:18

A te popołudniowe świetlice funkcjonują w szkołach i czy są płatne?Zajęcia popołudniowe to dobry pomysł, ale na pewno nie codziennie.Nie ma co przeciążać dziecka.Moim zdaniem jakiś taniec,nauka języka lub sporty to rozwiązanie na dwa popołudnia w tygodniu (góra 3), a w resztę tygodnia coś trzeba zrobić z dzieckiem.A może ktoś słyszał o miejscach pracy,zawodach , w których nie obowiązuje sjesta?

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Post autor: tatko » pt, 13 mar 2015, 10:33

programista? pisarz, malarz, księgowa, składanie długopisów?
nie ma co dziecka przeciążać-really? więcej radości w życiu nudnym niż ciekawym?
Zajęcia są dla dzieci rozrywką też. Poszerzeniem grona znajomych. No i możliwością nabycia różnych rozwijających umiejętności. Nie bój się to czy dziecko będzie odbierało takie zajęcia jako dopust boży czy atrakcję zależy od Ciebie. To ty jesteś jego filtrem rzeczywistości. Zarażaj radością i podnieconym oczekiwaniem na nowość.

Sloneczko78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn, 2 mar 2015, 09:51

Re: Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Post autor: Sloneczko78 » pt, 13 mar 2015, 14:59

Tatko,masz racje, że zajęcia dodatkowe dla dziecka poszerzają grono znajomych itd.Myślę jednak ,że to zależy od dziecka.Jedno jest bardzo aktywne i ciągle musi być w ruchu, drugie spokojne, lubiące przesiadywać w domu.Mnie na szczęście trafiło się takie pośrednie.Moja córka w jedno popołudnie chodzi na taniec, a w drugie uczy się hiszpańskiego.Myślę, że gdym jej wymyśliła zajęcia na jeszcze jedno popołudnie to pewnie byłaby zadowolona, ale zajęcie jej więcej popołudni nie byłoby dobrym pomysłem, bo po pierwsze z nami (czyli rodzicami) też lubi spędzać fajnie czas, no i chciałaby mieć też czas na zabawę z koleżankami.A poza tym każde zajęcia kosztują.Na razie jesteśmy w Polsce i powodzi nam się jako tako, ale jak już się przeprowadzimy na Kanary, nie wiem na jakim poziomie będziemy żyć.Wszytko zależy od tego jakie prace uda nam się znaleźć i czy w ogóle nam się uda. Wiem, że bezrobocie jest wysokie w całej Hiszpanii, ale słyszałam też, że kryzys powoli się kończy,więc jak już się przeniesiemy, to może będzie trochę lepiej.Oby!

dorato0o
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt, 13 mar 2015, 08:02

Re: Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Post autor: dorato0o » czw, 19 mar 2015, 18:24

Ja mimo wszystko uważam, że wachlarz zajęć jest tak szeroki, iż można codziennie dobrać dziecku coś, co mu się spodoba. A jak nie to pomyśl o niańce, albo au pair.

herold725
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: czw, 26 mar 2015, 14:12

Re: Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Post autor: herold725 » ndz, 29 mar 2015, 07:32

Znajomi Francuzi, którzy też mieszkają na Teneryfie wzięli sobie dziewczynę au pair z Litwy chyba i są bardzo zadowoleni. Może coś takiego by Cię uratowało?

Sloneczko78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn, 2 mar 2015, 09:51

Re: Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Post autor: Sloneczko78 » ndz, 29 mar 2015, 19:39

Kiedyś to ja byłam au pair (w Holandii) i nie wyobrażam sobie, abym to ja miała być osobą przyjmującą au pair.Ale to są tylko moje osobiste odczucia.Na pewno taka au pair kosztuje mniej niż niania. Jest ciągle pod ręką.No i oprócz opieki nad dzieckiem może wykonywać niektóre prace domowe. Ale ja nie chciałabym aby jakaś obca osoba kręciła się po domu.Wtedy jest jednak ograniczona prywatność.Czy się chce czy nie au pair jest w dużym stopniu włączona w życie rodzinne.Tak więc au pair odpada.

zielny99
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn, 30 mar 2015, 11:45

Re: Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Post autor: zielny99 » pn, 30 mar 2015, 12:08

Dlaczego nie wyobrażasz sobie aby przyjąć kogoś do siebie? Ja też byłam au pair, miło wspominam i chętnie bym kogoś przyjęła.

Sloneczko78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn, 2 mar 2015, 09:51

Re: Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Post autor: Sloneczko78 » pn, 30 mar 2015, 20:41

Nie chciałabym przyjąć au pair, bo jak już pisałam cenię, a właściwie cenimy (mój mąż też) sobie prywatność.Poza tym bardzo lubimy spędzać czas tylko w gronie rodzinnym (jeśli mamy ochotę na inne towarzystwo umawiamy się z resztą rodziny lub znajomymi) i nie chcielibyśmy się krępować obecnością obcej osoby.Jako au pair pamiętam, że większość czasu spędzałam z rodziną u której mieszkałam.Było mi u nich dobrze, ale czasem miałam ich dość, a oni mnie pewnie też, chociaż mi tego nie okazywali.Jeśli komuś pasuje taki układ to super, nie będę tego krytykować. Każdy jest inny.Ja po prostu wiem, że nie czułabym się tak do końca swobodnie, nawet gdyby to była najmilsza osoba na świecie.

honey23
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn, 20 kwie 2015, 11:08

Re: Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Post autor: honey23 » wt, 28 kwie 2015, 15:06

No to niestety - albo "tania" niańka i brak komfortu albo droga niańka, która tylko przychodzi wtedy, kiedy jej potrzebujecie...

martad
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 22 kwie 2015, 17:56

Re: Powrót do pracy po sjeście - co z dziećmi po południu

Post autor: martad » wt, 28 kwie 2015, 18:57

Mam doświadczenie w pracy au pair. Wspominam je bardzo miło, po dwóch miesiącach pracy otrzymałam podwyżkę, a rodzice dziewczynki którą się opiekowałam bardzo sympatyczni i elastyczni ;)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości