OSTRZEZENIE !!!!!

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
PALOMA
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: ndz, 17 cze 2012, 12:12

OSTRZEZENIE !!!!!

Post autor: PALOMA » czw, 22 paź 2015, 12:08

Pragne podzielic sie z mieszkañcami wysp moja dzisiejsza telefoniczna,przykra przygoda.
Otoz zadzwonil do mnie czlowiek,ktory moglby byc moim kolega,ktory mieszka na wyspach.
Prosil o pozyczenie mi 3 tysiace euro z zapewnieniem ze w poniedzialek odda mi te pieniadze z procentem.
Powiedzial,ze potrzebuje te pieniadze na zakup apartamentu ,ktory mialby kosztowac 12 tysiecy euro..ze to jakas wyjatkowa okazja.
Troche mieszal sie przy odpowiedzi na pytania,ktore mu zadawalam,jednak glos i imie tego czlowieka byl identyczny jak naszego dobrego znajomego.
Mowil ze dzwonil od notariusza i ze sprawa jest pilna.
Prosil mnie o chwile przerwy w rozmowie albowiem chcial cos niby skonsultowac z notariuszem.
W miedzy czasie ja wykonalam telefon do tego mojego znajomego,aby upewnic sie ze to on.
Telefon odebral wlasnie ten czlowiek,ktory uprzednio do mnie dzwonil-naciagacz.
Tak wiec wszystko wskazuje na to,ze "pincharon" moj telefon.
Cala rozmowa skoñczyla sie gdy powiedzialam ze jesli nie przyjedzie do mnie do domu a wie gdzie mieszkam i nie pojdzie ze mna do banku -nie mamy o czym rozmawiac.
Powiedzial na to,ze musialby przemiescic sie 50 kilometrow a czas nagli.
Tak wiec zalezalo mu na przelewie bankowym,na co oczywiscie nie przystalam.
OSTRZEGAM !!!
ABY NIKT Z WAS NIE ULEGL NACIAGACZOWI.


POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: OSTRZEZENIE !!!!!

Post autor: Dzidek » pt, 6 lis 2015, 07:55

Witam
Temat bardzo poważny i mam zamiar jeszcze napisać,nie wiem dlaczego o takich sprawach jest cisza... chociaż jest to problem z tego co zauważyłem dotykający głównie nowo przybyłych.Podejżewam,że ludzie wstydzą się tego,że zostali oszukani i z tego też powodu nie udzielaja się społecznie w gronie Polonii.Na razie muszę zmykać ale opiszę moje refleksje i spostrzeżenia.

Jeśli komukolwiek pali się lampka alarmu w głowie to na 99% was kręcą,nie dawać nikomu pieniędzy pod żadnym pretekstem!!!
Pozdrawiam i brawo PALOMA.
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: OSTRZEZENIE !!!!!

Post autor: robmarkro » ndz, 8 lis 2015, 11:27

do glowy by mi nie przyszlo , zeby komus pozyczyc 3000 euro. nawet koledze ktory mowi ze odda jutro. nie mam i juz

stokrotka26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 18 sty 2015, 20:41

Re: OSTRZEZENIE !!!!!

Post autor: stokrotka26 » pn, 9 lis 2015, 08:58

Na facebooku również ludzie ostrzegają przed jednym polakiem, który bierze zaliczki na wynajem "rzekomych apartamentów" których w ogóle nie ma...
Oszustów coraz więcej :(

juro
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: czw, 19 lis 2015, 19:07

Re: OSTRZEZENIE !!!!!

Post autor: juro » czw, 19 lis 2015, 22:09

Witam.
a propos naciągania. Jak się przed tym ustrzec? Zaliczkę raczej prawie zawsze trzeba jakąś wpłacić przy rezerwacji.
i przy okazji czy ktoś wie czy i gdzie wynajmę apartament na południu Teneryfy w terminie 17.12-31.12. dla 5 os. rodziny?
Z jaką ceną trzeba się liczyć? czy 50E za dobę to standard czy raczej dużo za dużo?
pozdrawiam

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: OSTRZEZENIE !!!!!

Post autor: hene » pt, 20 lis 2015, 23:32

Nie mieszajcie tematow jak polska telewizja, i opanujcie sie. Co ma "Prosil o pozyczenie mi 3 tysiace euro z zapewnieniem ze w poniedzialek odda mi te pieniadze z procentem...." do wynajmu apartamentow? Na glupote nie ma lekarstwa, tak samo jak na lenistwo i chciwosc. Zglos sie "droga Palomo" na policje, do NASA, czy do schroniska dla nieogarnietych ludzi. Akurat w sprawach wynajmu (dla znajacych temat w Polsce jest podobnie) prawo chroni wylacznie wynajmujacego....a ze ktos daje cyganowi kase , bo jest za leniwy zeby samemu ruszyc tylek, to jego problem.
...

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: OSTRZEZENIE !!!!!

Post autor: Dzidek » ndz, 29 lis 2015, 11:52

Witam
Faktycznie nie ma co mieszać tematu.Ja ostrzegam przed tak zwanymi(moje okreslenie)sępami.Miałem z tym do czynienia,ludzie którzy juz tu są długo i chetnie Ci we wszystkim pomogą...niestety przeważnie sie to kończy namową na jakieś biznesy,czy w przypadku PALOMY po dłuzszej znajomości prośbą o pożyczkę. :wink:

To nie jest tak,że z bani i oddaje ktoś kasę nieznajomemu.Często jest to misternie utkane i na dłuższy czas.

Jest tu wykorzystywana niewiedza ludzi i dlatego apeluje o sprawdzanie czynności które wymagaja wysupłania pieniedzy.

Podam przykłady,które może pomogą zrozumieć temat,ja nie nawołuje do paniki tylko do zachowania rozsądku.

1 Nowo przybyli zaatakowani przez sępa,po informacji o problemach z N.I.E i założeniu konta w banku wydali dobroczyńcy 900 euro na tę czynność.. :lol: :lol: :lol: :lol:
2 W tym roku są problemy z wynajmem mieszkań,z powodu dużego ruchu w tej branży...po znajomości rodzina dostała mieszkanko w kwocie 750 za miesiąc,duże fajne ...wszyscy sasiedzi płaca poniżej 500...
3 Przykłady na pracę,że ugoszczę i pomogę,po czym składka na chatę i kop w dupsko to podobny temat,dotyczący przeważnie kobiet ,ladujących potem z płaczem na ulicy.(sam widziałem takie 2 przypadki)
4 Koleś wchodzi z nowatorskim biznesem,po miesiącu zostaje odstawiony...dobroczyńcy pokopiowali wszystko i z braku znajomości idzie w odstawkę.

Mocno przestrzegam przed pseudo okazjami biznesowymi,widziałem parę zapłakanych inwestorów i inwestorek w beznadziejnej sytuacji bo się połasili i zaufali,puzniej wychodzą niekompletne papiery,brak zezwoleń tym podobne "szczegóły".

Można kupić mieszkanie ,ale nie zawsze można je puzniej odnajmować,można kupić łódkę,ale nie można wozić turystów,można mieć wana ale ni powozisz ludzi po wyspie.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

PALOMA
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: ndz, 17 cze 2012, 12:12

Re: OSTRZEZENIE !!!!!

Post autor: PALOMA » ndz, 29 lis 2015, 13:16

Hene..
chyba niedokladnie przeczytales moj opis calej sytuacjii jaka miala miejsce.
W dodatku ublizasz!!
Zanim napisze sie jakis komentarz nalezy sie dobrze zastanowic nas jego zawartoscia i czy wogole warto..
jak to mialo miejsce w Twoim przypadku.

X
Do osoby,ktora skrytykowala moja dyspozycyjnosc do pozyczenia 3 tysiace.
Otoz gdyby faktycznie czlowiekiem ,ktory dzwonil do mnie bylby moj znajomy z pracy,ktorego znam od 10 lat-czlowiek bardzo przyzwioty i godny zaufania nie widzialabym przeszkod aby mu te pieniadze pozyczyc.
Tyle sie tu pisze o braku zyczliwosci miedzy Polakami zyjacymi za granica a Ty ten fakt potwierdzasz swoim komentarzem.

Milej niedzieli.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: OSTRZEZENIE !!!!!

Post autor: camilozeta » pt, 4 gru 2015, 09:37

Hej

Dobrze ze napisalas o tym, moze ktos natnie sie na cos takiego i bedzie dzieki Tobie wiedzial. Nie przejmuj sie komentarzami innych :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: OSTRZEZENIE !!!!!

Post autor: erer » ndz, 27 gru 2015, 21:37

Paloma gratuluje postawy i czujnosci

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości