Brexit

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Brexit

Post autor: robmarkro » śr, 22 cze 2016, 08:52

Zazdroszcze wam mieszkajacym w UK, ze juz po 5 latach mozecie starac sie o obywatelstwo. W Hiszpanii jest to bardziej skomplikowane niestety. 10 lat czyli jeszcze mi 3 lata brakuje. Tak sie zastanawiam jak juz unia, ktora dala nam mozliwosc osiedlenia sie w Hiszpanii rozpadnie sie co z nami zrobia Hiszpanie? Tu tez nie brakuje populistow, ktorzy chcieliby nam ograniczyc dostep do rynku pracy. Sam Paulino Rivero chcial negocjowac z unia odstepstwo od zasady wolnego przeplywu osob aby pierwszenstwo pracy mieli kanaryujczycy. Na szczescie wyborcy go pogonili. Ja sprzedalem co mialem w Polsce i osiedlilem sie tutaj. Tu mam dom i cale zycie. Nie wybrazam sobie teraz zeby mnie wypedzili. Musialbym sprzedac mieszkanie i kontenerem wracac do Polski. A gdzie? Pod most?

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Brexit

Post autor: Dzidek » śr, 22 cze 2016, 18:45

Witam
Nie wiem skąd takie myśli?dlaczego m ieli by wyganiać? rezydenta masz? jakoś zarabiasz?nie widzę zagrozenia.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Brexit

Post autor: robmarkro » czw, 23 cze 2016, 10:33

zgadza sie jestem rezydentem unii europejskiej. wiesz przeciez , ze ludzie spoza unii nie maja tak latwo z rezydencja. nie maja rezydencji permanente jak obywatele unii i musza swoje karty rezydenta odnawiac co rok.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości