Dzidek

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Dzidek

Post autor: camilozeta » wt, 25 kwie 2017, 00:10

Musisz pokazac dowod albo paszport i podac jakis adres na Kanarach, obojetnie jaki, na przyklad hotelu gdzie mieszkasz.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

adamsa
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: pn, 4 mar 2013, 14:51

Re: Dzidek

Post autor: adamsa » wt, 25 kwie 2017, 05:29

Paszportu ksero ode mnie chcieli w przypadku operatora hits

DanielaMT77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr, 26 kwie 2017, 13:11

Re: Dzidek

Post autor: DanielaMT77 » pt, 28 kwie 2017, 16:17

Tez obstawiam ze ksero paszportu wystarczy

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » pn, 1 maja 2017, 07:46

No....to co tu bede pisał skoro nadal nie wiem :wink: :wink:
Pozdro
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Dzidek

Post autor: Nolimit » czw, 4 maja 2017, 15:55

Okazalo się ze mogę na pl numerze wlaczyc neta dość tanio. Tylko wolno chodzi. No ale na razie jakos tam chodzi. Jak pogoda na teneryfie?

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » pt, 5 maja 2017, 09:18

Witam
Nolimit pisze:
czw, 4 maja 2017, 15:55
Okazalo się ze mogę na pl numerze wlaczyc neta dość tanio. Tylko wolno chodzi. No ale na razie jakos tam chodzi. Jak pogoda na teneryfie?
Pogoda super...jak co dzien w sumie 8) .Ostatnio były 3 dni z mocnymi opadami w nocy a za dnia słoneczko smaliło...jest pozytywnie :lol:
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Dzidek

Post autor: Nolimit » wt, 9 maja 2017, 21:27

no na GC tez padało, ale w dzien 15 min ale dosc mocno. Za to 2 tyg temu caly tydzien sporo chmur. w tv w pogodzie caly czas pokazywali ze na teneryfie pada caly tydzien. Nawet na canarias tv. Cos mi sie wierzyc nie chcialo - dlatego pytam.

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » pt, 19 maja 2017, 11:53

Yo
Nolimit pisze:
wt, 9 maja 2017, 21:27
no na GC tez padało, ale w dzien 15 min ale dosc mocno. Za to 2 tyg temu caly tydzien sporo chmur. w tv w pogodzie caly czas pokazywali ze na teneryfie pada caly tydzien. Nawet na canarias tv. Cos mi sie wierzyc nie chcialo - dlatego pytam.
Potrafi,ale to nie jest tak,że cała wyspa...na "surze" możesz nawet nie wiedzieć,że coś takiego jak deszcz istnieje :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » pn, 14 sie 2017, 11:05

Witam
Informuje ,że jestem,żyje i cały czas na wyspach i się z tąd nie ruszam ;D.
To co zaobserwowałem to zwiększona cena za wynajmy...w sumie to posucha w podaży gdyż pełno ludzi zjeżdża na wyspy ;D wszystko schodzi na pniu.Ruszył się rynek pracy,pogoda nadal zaebysta(nawet w kalime).Sporo fajnych imprez i jest cacy
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Dzidek

Post autor: Nolimit » pn, 14 sie 2017, 19:32

No i tak trzymaj. Wazne, ze nadal sie podoba. Ja wrocilem w czerwcu z GC i juz myśle jak powrócic. Szkoda, ze to jest tak megaciezkie organizacyjnie heh. Chociaz jednak w wakacje jak dla mnie nieco za ciepło - no ale to i tak lepiej niz burze, traby powietrzne, deszcz i cala ta polska pogoda... A ostatnie 2 lata w PL byla bardzo fajna pogoda w wakacje - mowie wroce - bedzie fajnie i w tym roku [hehe] ;] Nic z tego.

Ale fajnie ze chociaz komus sie udalo ;) Pozdrowionka

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » czw, 17 sie 2017, 08:26

Witam
Nolimit pisze:
pn, 14 sie 2017, 19:32
No i tak trzymaj. Wazne, ze nadal sie podoba. Ja wrocilem w czerwcu z GC i juz myśle jak powrócic. Szkoda, ze to jest tak megaciezkie organizacyjnie heh. Chociaz jednak w wakacje jak dla mnie nieco za ciepło - no ale to i tak lepiej niz burze, traby powietrzne, deszcz i cala ta polska pogoda... A ostatnie 2 lata w PL byla bardzo fajna pogoda w wakacje - mowie wroce - bedzie fajnie i w tym roku [hehe] ;] Nic z tego.

Ale fajnie ze chociaz komus sie udalo ;) Pozdrowionka
Dzięki i pozdrawiam.Co masz na myśli z tą mega ciężką organizacja?Mi temperatury pasuja ;D.
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Dzidek

Post autor: Nolimit » czw, 17 sie 2017, 09:45

No kwestia 'hamulcowych' a raczej 'hamulcowej' :D Wiesz ciezko jest kogos na sile zmusic nawet na wyjazd do raju ;) [szczegolnie jak inni nie sadza ze to raj tylko zwykla wiocha z cieplym klimatem]. Ja tam uwazam, ze mozna robic wszystko praktycznie i jest to fajne polaczenie 'leniwej' wyspy z jednak europejskim standardem a nie jakis busz jak to zwykle bywa na rajskich wyspach.

Ogolnie zabralem sie do tego od d. strony bo najpierw wszystko organizowalem jak najlepiej zrobić przerzut z PL na Canarias a pozniej jak juz mialem prawie gotowe to sie zdziwilem, ze ktos moze nie chciec jechac :D Zdziwilem sie mega.

No i tez mam w PL firme, ciezko rzucic wszystko i pojechac w nieznane. Ciezko zorganizowac firme nie bedac na miejscu. Jest to raczej niemozliwe bo wszystko jest na mojej glowie - przeciez to nie korpo z milionem pracownikow. Dodatkowo jak sie nie ma checi to juz w ogole. Ja bym to ogarnal - ale co sam mam jechac? heh. Najlepiej sie decyduje jak sie nie ma nic do stracenia - ani pracy w PL, albo slaba, no i wszyscy chca jechac. Najgorzej jak chcesz tylko ty :D

Takze moze sie okazac ze zgnije w tej PL, albo sie wkurwie i pojade sam... Na razie to skacze miedzy PL a Canarias. Niedlugo wyjdzie chyba tak ze bedzie to pol na pol czasowo w roku. No ale coraz ciezej to zorganizowac tez na takie krotkie wyjazdy z racji tego co piszesz o wynajmie. Ze coraz ciezej znalezc i nie chca na mniej niz pol roku wynajmowac, albo wala ceny jak dla turysty z UK, ale to na kilka miesiecy to jest mega kwota jak sie nie ma emerytury skandynawskiej albo UK. Mi tam duzo nie potrzeba, ale jednak ceny sa wysokie nawet za 'gowniane' jak na PL standardy mieszkanie.

Wiesz teraz w PL musi byc wszystko na glanc mega wypicowane. Taka moda, mysle ze to az przesada i czekam kiedy to przejdzie u nas w PL - ten zachwyt 'bogactwem' i ze wszystko musi byc perfekcyjnie. I kazdy tylko chodzi i sie wkurza dazac do doskonalosci - cokolwiek to jest... I pozniej chodza po ulicy sami wkurwieni rodacy. Chociaz na Canarias tez jest coraz ciezej, z roku na rok coraz wiecej emigrantow czarnych, arabow itd. Sa mega uciazliwi. W zeszylm roku, albo to bylo w tym nawet - jechalem autobusem z ingles centrum do san agustin akurat ok 17 - caly autobus czarnych :D i ja i moja narzeczona jako jedyni z bialych. Zupelnie jak w metrze w londynie do dzielnic emigranckich hehe.

Tez juz nie ma tego klimatu co dawniej, ze klimat 'hiszpanski' - tylko lepszy bez agresji jak na kontynencie. No i jeszcze hindusi sa wkurzajacy, za to raczej nic nie mam do Chinczyków. Sobie pracuja, siedza w tych sklepach, nie zaczepiaja jest spokoj. Reszta to juz troche jak w krajach arabskich przejsc nie mozna promenada. A mieszkac gdzies w gorach wyzej to tez bez sensu IMO bo nie ma pogody, a przeciez to jest glowna przyczyna przyjazdu. Na pewno nie po kase, czy 'lepsze zycie' w sensie materialnym.

łoo ale sie rozpisalem, sorka za OT - ale sam chciales ;)

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » czw, 17 sie 2017, 20:38

Witam
Nie ma obawy to zaden OT a na marginesie to czuje jak byś moją historię opisywał :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam i dzieki za posta
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Dzidek

Post autor: Herkules » czw, 17 sie 2017, 20:46

No jakbym swoje rozterki czytał...
Pozdr

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » śr, 6 wrz 2017, 09:42

Witam
Rozterki,problemy,trudne decyzje to nie odłaczny element zmiany miejsca zamieszkania czy pracy.W przypadku wyjazdu na wyspy mamy do czynienia z kumulacją i dlatego jest to bardzo cięzkie do ugryzienia,mozna kompromisowo jak wielu moich znajomych odwiedzac wyspy jak najczęsciej sie da.Znam przypadki ludzi co po jakims czasie po prostu odpuszczają sobie bo:język,inna mentalność,wyspa,inne podejscie do biznesu wogule inne zasady w kazdym aspekcie...Juz pisałem ,że nie ma mozliwosci przeplantowac tu naszego podejscia i temperamentu,jesli ktos ma umiejętność zasymilowania się,zaczyna czuc,że to jest to własnie miejsce.
Czy ja zasymilowałem się? 8) jeszcze nie do konca ale się staram i życzę sobie powodzenia i wytrwałości i tak samo wszystkim,którzy postanowili tez spróbować.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości