Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Tematy niekoniecznie związane z Wyspami Kanaryjskimi, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
lucky
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: pn, 7 sty 2013, 10:50

Re: Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Post autor: lucky » sob, 11 maja 2013, 19:15

Ja również siedzę na FB często...... głupie i wstyd się przyznać....jakby brakowalo rozrywek lub metod spędzania wolnego czasu- a jednak :D
we współczesnym świecie, zabieganym społeczeństwie, chaosie i pośpiechu masz chwilke zaglądasz i wiesz co u Twoich znajomych...w ciągu 5 minut wiem co słychać u kuuuupy znajomych
wiadomo...to nie to samo co spotkanie "na żywca" ale czasem praca i brak czasu nie pozwala, żeby się zobaczyć, więc FB jest dla mnie alternatywą ;)
Nie widząc kogoś jakiś czas widzę jak dzieciaki im rosną, zdjęcia z podróży, urodzin, ważnych wydażeń ...i pomimo odległości być "na bieżąco"
Technika i rozwój cywilizacji dały nam choroby ale również mozliwości łatwego kontaktu z innymi. Nie mam możliwości na codzień spotkania wszystkich, ale mogę pogratulować sukcesów, złożyć życzenia czy "luknąć" na ostatnie fotki z ważnych wydażeń w życiu moich znajomych :D

Dlatego lubię FB

Robo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob, 30 lis 2013, 22:30

Re: Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Post autor: Robo » wt, 4 mar 2014, 23:36

Baden pisze:
el malage pisze:.....wielu z nich obiecywalo dzwonic ,ale telefony dzialaja chyba tylko w jedna strone :)
no właśnie, dziwi mnie to że wszyscy narzekają na brak bezpośredniego kontaktu ze znajomymi. A prawda jest taka że my sami zaniedbujemy te kontakty. Generalnie jestem przeciwnikiem facebooka, ale to dlatego, że jak słyszę że ludzie maja 800 znajomych i więcej....to niewierze, że ich wszystkich znają. Słyszę "Mam 1000 znajomych na fejsie"....to jest jakieś zakłamanie, czy wręcz dewotyzm współczesny. Ja dostaję (na szczęście mam bardzo dobry program antyspamowy) zaproszenia od znajomych a nie mam pojęcia skąd ich znam i vice versa. Z drugiej strony rozumiem tych, którzy z racji odległości korzystają z tego medium....telefony drogie, nie mówiąc już o spotkaniu.

Uważam, że prawdziwi znajomi to ci którzy mogą poświęcić swój czas na spotkanie z nami. Sam staram się mało gadać przez telefon, ale organizuje co tydzień spotkanie z różnymi znajomymi. Znajomi muszą znaleść czas na rozmowę na tematy poważne i niepoważne, ale nigdy o pieniądzach i biznesach.

Życzę Wam mniej spotkań na facebooku a więcej osobistych.... :D
Uważam że ludzie za bardzo "się obnażają" na fejsie inni popadli w jakieś fejsbukowe choroby: kto ma bardziej słit focie, kto więcej foci, kto więcej lajków i innych głupot. Inni znów się chwalą i informują o każdej chwili swojego życia przepraszam za wyrażenie lub jak kogoś uraziłem ale to jakiś debilizm. Fejs jak komunikator OK, jako pielęgnowanie hobby OK ale jako sposób szukania nowych znajomości to porażka, są kawiarnie, restauracje, kluby ale niektórzy wolą kliknąć zaczep niż puścić oczko lub się do kogoś uśmiechnąć.

Biedroneczka
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn, 9 lut 2015, 00:01

Re: Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Post autor: Biedroneczka » wt, 10 lut 2015, 15:54

Machina,która ułatwia na życie,kontakty,reklamę tak naprawdę niszczy umiejętność komunikowania się z drugim człowiekiem.Rozmowy sprowadza do zdawkowej wymiany zdań, a kontakty z bliskimi ludzmi do lajka od czasu do czasu.Nie idziemy w dobrym kierunku.Oj nie.

malami22
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn, 9 lut 2015, 17:10

Re: Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Post autor: malami22 » wt, 10 lut 2015, 16:00

Biedroneczka pisze:Machina,która ułatwia na życie,kontakty,reklamę tak naprawdę niszczy umiejętność komunikowania się z drugim człowiekiem.Rozmowy sprowadza do zdawkowej wymiany zdań, a kontakty z bliskimi ludzmi do lajka od czasu do czasu.Nie idziemy w dobrym kierunku.Oj nie.
Zgadzam sie z opinią przedmówcy. Właśnie z tych powodów ja nie mam facebooka.

samurajjka
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt, 10 lut 2015, 10:57

Re: Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Post autor: samurajjka » śr, 11 lut 2015, 17:00

Wydaje mi się że dlatego aby sprawdzić czy ktos napisał. Przynajmniej ja tak mam, nie mam możliwości by z niektorymi osobami się spotkać..

marzanna87
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw, 12 lut 2015, 07:04

Re: Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Post autor: marzanna87 » czw, 12 lut 2015, 15:51

Mnie się wydaje, że ludzie też wchodzą z nudów na facebooka. Drugi powód to brak kontaktu z ludzmi.

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Post autor: erer » czw, 12 lut 2015, 19:03

często fb zastępuje kontakt prawdziwy z ludźmi
ale ludzie również mieszkają bardzo daleko od siebie

Lindana
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob, 14 lut 2015, 15:25

Re: Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Post autor: Lindana » sob, 14 lut 2015, 19:17

Ja się przyznam, że często korzystam z fejsa i nigdy, ale to nigdy nie korzystam z udostępniania niczego na tablicy. Rozmawiam z ludźmi, gram w jedną grę i tyle. I nie myślę o tym, jak o czymś nagannym.

ammorekss
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt, 13 lut 2015, 09:24

Re: Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Post autor: ammorekss » pn, 16 lut 2015, 17:57

Nie wiem, może chcą się podbudować obgadując innych. Zamiast przezywać swoje życie interesują się innych.

waszyniarka
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob, 14 lut 2015, 16:41

Re: Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Post autor: waszyniarka » śr, 18 lut 2015, 16:08

Ja tam wolę kilka spotkań towarzyskich w roku niz online codzienne. To w końcu spotkania dają nam wiele doznań..

doniagg.sz
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 18 mar 2015, 18:21

Re: Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Post autor: doniagg.sz » czw, 19 mar 2015, 12:54

Dokładnie tak jest ludzie wchodzą na facbooka, po to, aby zobaczyć co nowego u znajomych. TO bardzo wciąga.

czaplaagn
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt, 6 mar 2015, 09:30

Re: Czemu ludzie notorycznie wchodzą na facebooka?

Post autor: czaplaagn » czw, 19 mar 2015, 19:35

Niektorzy tylko takie niestety zycie mają. Wiesz wydaje m sie że mają 300 znajomych i się czuje kims wielkim

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość