Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
elfelf
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz, 25 gru 2016, 12:41

Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: elfelf » śr, 25 sty 2017, 09:47

Mam pytanie jak znosicie klimat na Kanarach? Z jednej strony nie ma zimy, ale z drugiej monotonia, brak "prawdziwej" wiosny i większa wilgotność.

Awatar użytkownika
Sly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt, 17 sty 2017, 13:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: Sly » śr, 25 sty 2017, 19:55

jak dla mnie, aczkolwiek mieszkalem tylko na Majorce pewien okres, choc to ten sam klimat prawie, nie widze problemu, wole brak wiosny i zimy niz sniegu po pas a po zimie dziury po pas w asfalcie w cebulandi :lol:

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: Dzidek » pn, 30 sty 2017, 15:53

Witka
elfelf pisze:
śr, 25 sty 2017, 09:47
Mam pytanie jak znosicie klimat na Kanarach? Z jednej strony nie ma zimy, ale z drugiej monotonia, brak "prawdziwej" wiosny i większa wilgotność.
Zima jest można zawsze w góry,jest i wiosna.Tutaj znajdziesz pogode jaka chcesz i to nie zart.
Sly pisze:
śr, 25 sty 2017, 19:55
jak dla mnie, aczkolwiek mieszkalem tylko na Majorce pewien okres, choc to ten sam klimat prawie, nie widze problemu, wole brak wiosny i zimy niz sniegu po pas a po zimie dziury po pas w asfalcie w cebulandi :lol:
Nie ten sam klimat,wielu znajomych na zime ucieka na wyspy kanaryjskie z Majory... :wink:
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
Sly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt, 17 sty 2017, 13:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: Sly » pn, 30 sty 2017, 16:04

Fakt, mallorca tylko od wiosny do jesieni ma ten sam klimat hahah. A Teneryfa jest idealna, jak napisales pogode masz jaka chcesz... Wystarczy wsiasc w auto i jechac kawalek dalej.. Genialne warunki :D wkrotce zlece przekonac sie osobiscie. Pozdrawiam!

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: Nolimit » czw, 4 maja 2017, 16:42

Hehe jakie pytanie. jak znosicie. to raczej w pl trzeba niestety znosic trudy pogody. tutaj można się nia cieszyc. Wilgotnosc jest idealna ok 60-70. Natomiast w zaleznosci od rejonu masz slonce albo nie. Jak chcesz mieć pewność slonca to tylko południe. Np w las palmas pogoda mi nie odpowiada bo jest dużo dni zachmurzonych. Tak od października do czerwca można siedzieć na południu i jest super później jak dla mnie troche za goraco. Natomiast przyrównanie klimatu majorki i kanarów jest nieporozumieniem. To zupełnie co innego.

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: Herkules » czw, 4 maja 2017, 17:39

Teneryfa(tylko południe ) ma najlepszy klimat na ziemi...
Jesli męczy ten najlepszy klimat( np masz okres albo andropauze)to pare kilometrów wyżej masz ostrzejsze powietrze,
Jesli chcesz troszke wilgoci to północ wybierasz ...godzinka jazdy z super widokami...
Nie trzeba ogrzewania,bez klimy też da sie wytrzymać wiekszość roku
Tęsknię za tym...
W Polsce najgorsza majówka od wielu lat... Zimno ,teraz pada i ma padać...
Jeszcze troche ....i ... Bede znowu
Jak dożyje
Pozdro dla tubylców z polszy

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: Dzidek » pt, 5 maja 2017, 09:23

Pozdro od lokalesów ;D
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

DanielaMT77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr, 26 kwie 2017, 13:11

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: DanielaMT77 » pt, 19 maja 2017, 10:15

Rzeczywiście tam tam wieje? Znajomi byli to wrocili cali poparzeni bo nie czuli temperatury z powodu wiatru, ktory ciagle tam wial. Czy to moze od pory zalezy ?

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: Dzidek » pt, 19 maja 2017, 11:52

Hola
DanielaMT77 pisze:
pt, 19 maja 2017, 10:15
Rzeczywiście tam tam wieje? Znajomi byli to wrocili cali poparzeni bo nie czuli temperatury z powodu wiatru, ktory ciagle tam wial. Czy to moze od pory zalezy ?
Ale gdzie? :wink: Ten sam dzien w El Medano urywa łeb a w Los Gigantes patelnia :wink:
Fakt,że wielu nie docenia słońca i stosują za słabe filtry.Kończy się to poparzeniami i koniec z frajdy na wyspach...słońce smali tu o wiele bardziej i nawet jak jest za chmurami.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: Herkules » sob, 20 maja 2017, 13:47

Byłem ze znajomymi w lutym pare lat temu i mowię im żeby sie posmarowali ...
My byliśmy w tylu miejscach i takie upały były i sie nie spalilismy mówią!
Masakrę mieli ...to nie wiatr mocny zmylił tylko rześkie powietrze .
Jak zdejmował koleś koszulkę to darł pape z bólu po dwóch dniach

DanielaMT77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr, 26 kwie 2017, 13:11

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: DanielaMT77 » wt, 6 cze 2017, 12:18

Dzięki za odpowiedź Dzidek, myslałam o Adeje, własnie nie wiem gdzie byli znajomi nie dopytałam dokładnie. Mówili tylko, że na Teneryfie :P

Anetka i Adaś
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob, 9 wrz 2017, 22:14

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: Anetka i Adaś » ndz, 10 wrz 2017, 20:44

Witamy, chcielibyśmy zapytać czy klimat i średnie temperatury roczne na południu Gran Canarii (w Maspalomas) są porównywalne z południem Teneryfy? Jest to miejsce jeszcze bardziej wysunięte na południe niż Costa Adeje, Los Christianos czy El Medano, ale spotkaliśmy się z wykresami wskazujacymi na niższe temperatury w Maspalomas niż na Teneryfie. Jak to jest w rzeczywistości?
Pozdrawiamy,
Anetka i Adam

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: Nolimit » ndz, 10 wrz 2017, 23:06

Na GC jest cieplej. Jak chcesz cieplo i miec mozliwosc chodzenia, promenade - to san agustin, ingles

jak chcesz tylko cieplo i siedziec to taurito, puerto rico, playa del cura, mogan - tam jest najcieplej ale nudna bo jestes otoczony gorami...

Na teneryfie jest kilka stopni zimniej niz na GC - szczegolnie odczuwalne to jest w nocy. Na GC chodzisz w krotkim rekawku a na teneryfie w bluzie bo masz 16 stopni np.

zreszta co to znaczy wg Ciebie maspalomas.... to jest caly obszar dosc duzy. Pewne jest ze na poludniu GC bedzie zawsze cieplej niz na teneryfie o kilka stopni

Anetka i Adaś
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob, 9 wrz 2017, 22:14

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: Anetka i Adaś » pn, 11 wrz 2017, 11:49

dziękujemy bardzo za odpowiedź. Jeszcze chcielibyśmy dopytać, czy na GC jest tak samo jak na Teneryfie, że północ jest sporo chłodniejsza od południa czy nie ma takich różnic temperatur między północną i południową częścią wyspy?
I czy na GC występuje calima?

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Jak znosicie klimat na Kanarach ?

Post autor: Nolimit » pn, 11 wrz 2017, 19:34

Jesli pytasz o Teneryfe i GC to jest podobnie. Polnoc chlodniejsza bardziej deszczowa, poludnie cieple.

Calima oczywiscie wystepuje.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości