Witam wszystkich, może coś wiecie na ten temat?

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Andy R.
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 20 wrz 2015, 19:03

Witam wszystkich, może coś wiecie na ten temat?

Post autor: Andy R. » czw, 24 wrz 2015, 17:47

Witam, wraz z żoną planujemy przeprowadzkę na Teneryfę , chcemy otworzyć działalność gospodarczą ale nie mamy pójścia od czego zacząć i ile potrwa załatwienie dokumentów , podpowiedzcie coś proszę ,pozdrawiam Andrzej

Awatar użytkownika
mar.gines
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn, 14 wrz 2015, 20:51

Re: Witam wszystkich, może coś wiecie na ten temat?

Post autor: mar.gines » pt, 25 wrz 2015, 15:18

Na początek, jeśli mówimy o tym, że chcecie zamieszkać na Kanarach proponuję najpierw tu przyjechać, znaleźć mieszkanie i załatwić wszelkie formalności związane z meldunkiem (procedurę otrzymania karty rezydenta opisałam w Przedstaw się - Dzień dobry z 20.09.2015). Akurat ja otrzymałam zaledwie po 2 miesiącach kartę rezydenta, ale są osoby, które nie spełniają wszystkich warunków (nie mają pracy albo wystarczającej ilości kasy na koncie) i mieszkają bez tej karty. Ważne by się zameldować, jeśli chcecie być tu dłużej niż 3 miesiące.
Jeżeli chcecie przywieźć tu samochód to na jego przerejestrowanie jest 6 miesięcy (niestety nie wiem ile wynosi podatek)

W międzyczasie możecie rozglądać się, może przyjdzie wam jakiś pomysł na biznes...
Do prowadzenia wszelkich spraw związanych z działalnością najlepiej wziąć biuro rachunkowe, a tutejszy "ZUS" wynosi około 250 euro. Opłaty za prowadzenie około 60 euro na kwartał (to wiem od znajomych, którzy mają tu działalność).
pozdrawiam
Marlena

Andy R.
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 20 wrz 2015, 19:03

Re: Witam wszystkich, może coś wiecie na ten temat?

Post autor: Andy R. » sob, 26 wrz 2015, 19:58

Dziękuje bardzo za informacje,na pewno będą przydatne ,pozdrawiam

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Witam wszystkich, może coś wiecie na ten temat?

Post autor: robmarkro » wt, 29 wrz 2015, 13:41

jak przyjechalem tu w ciemno 6 lat temu szukac nowego zycia nie trzeba bylo jeszcze miec pracy aby dostac rezydencje ani pokazywac umowy o prace aby wynajac mieszkanie. dzisiaj sprawy sie skomplikowaly. nie chca dawac rezydencji osobom bez pracy lub bez pieniedzy na koncie (przynajmniej kilkanascie tysiecy euro). koledze ktory przyjechal tu ze mna nie wydano nowej karty rezydencji z uaktualnionym meldunkiem bo nie mial pracy.

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Witam wszystkich, może coś wiecie na ten temat?

Post autor: robmarkro » wt, 29 wrz 2015, 13:45

i jeszcze jedno, jak juz tu bedziecie nie probujcie zalatwiac spraw w jez angielskim. Kanaryjczycy w urzedach nie znaja tego jezyka a CV skladane po angielsku od razu laduje w koszu na smieci. bardzo waznym atutem w szukaniu pracy jest jezyk niemiecki gdyz niemieckich turystow jest najwiecej

Andy R.
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 20 wrz 2015, 19:03

Re: Witam wszystkich, może coś wiecie na ten temat?

Post autor: Andy R. » pt, 2 paź 2015, 20:18

Niestety niemiecki w naszym wykonaniu jest kiepski, angielski perfect,no I zaczynasmy zabawe z hiszpanskim, mam nadzieje ze do naszego przyjazdy bedzie komunikatywny bo jest calkiem prostym jezykiem w nauce, generalnie nie chcemy otworzyc firme wiec z szukanie pracy odpada,mamy nadzieję ,że będzie to nasz najlepszy wybór (Teneryfa) bo już troszkę bujamy się po świecie i od prawie 10 lat jesteśmy za granicami naszego pięknego kraju:). Dziękuje za pomocne informacje i proszę o dodatkowe jeśli macie coś do powiedzenia i zarazem możecie nam pomóc w naszej kolejnej przeprowadzce ,dziękuje i pozdrawiam
Ps, widzę, ze rodacy na kanarach są bardziej przyjaźni od tych w Europie kontynentalne,j bo tu niestety jeśli komuś tylko troszkę lepiej się wiedzie i to tylko ze względu na rozsądek i ciężka pracę, to od rodaka można otrzymać nóż w plecy , wstd i hanba ale cóż czasami wstyd używać polskiego języka - przykre .
Mam nadzieję że Kanry będą naszym miejscem i zapragnionym destination .,
Pozdrawiam wszystkich I dziekuje jeszcze raz za info Andrzej

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Witam wszystkich, może coś wiecie na ten temat?

Post autor: Nolimit » sob, 18 cze 2016, 16:43

Udało się przeprowadzić?

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Witam wszystkich, może coś wiecie na ten temat?

Post autor: Dzidek » sob, 18 cze 2016, 20:30

Nolimit pisze:Udało się przeprowadzić?
wydaje mi sie,że nie...ale sucha ra odkopałes ;D
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości