Witam Rodaków.

Możesz się tu przedstawić innym użytkownikom i napisać co łączy cię z Wyspami Kanaryjskimi
Agi
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn, 4 wrz 2017, 14:40

Witam Rodaków.

Post autor: Agi » pn, 4 wrz 2017, 18:07

Witajcie.

Mieszkam na Teneryfie od prawie dwóch lat, ale dopiero dołączyłam do tej grupy.
Jeszcze przynajmniej przez zimę tu będę :-)
Mam pewne plany co do pracy zawodowej.. o ile się ułożą to w przyszłe lato opuszczę wyspę.
Jak wiecie trudno jest jednak o pracę w zawodzie na wyspach, szczególnie dla księgowej.
Póki co jeszcze będę się cieszyć widokami i słońcem Teneryfy.

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Witam Rodaków.

Post autor: Herkules » pn, 4 wrz 2017, 18:26

Grupa AA sie powiększa....
Pozdr

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Witam Rodaków.

Post autor: camilozeta » pn, 4 wrz 2017, 20:32

Siemasz Agnieszka, powodzenia!

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Witam Rodaków.

Post autor: Marqs » wt, 5 wrz 2017, 14:29

Agnieszko, odpowiedz mi jak to jest, że szukam hiszpańskiego biura rachunkowego na zachodzie Teneryfy, gdzie miałbym obsługę w języku polskim i nie mogę znaleźć. Komunikuję się po hiszpańsku, ale chcąc zarejestrować na wyspie działalność i rzetelnie wypełniać obowiązki podatnika potrzebuję kontaktu w pełnym zrozumieniu tematu. W Polsce prowadzę działalność ponad 20 lat i: Unia-Unią, księgowość - księgowością, standardy prowadzenia dokumentacji niby takie same,ale "Kanaryjska Dusza" w urzędach ( dobrze wiecie o czym mówię ) powstrzymuje mnie przed rejestracją firmy . Może gdybyś uderzyła w ten ton przy aplikowaniu do biur rachunkowych znalazła byś pracę jako księgowa. Obsługują po hiszpańsku, angielsku, niemiecku i rosyjsku. Spotkałem nawet księgową ze Słowacji. Oczywiście mam na myśli renomowane kancelarie. Wiem , że istnieją polskie biznesy w branży finansowej, ale po doświadczeniach z Polonią kanadyjską w przeszłości, skłaniam się do powierzenia swoich spraw miejscowemu (hiszpańskiemu) podmiotowi. Podobnie w branży ubezpieczeniowej. Chciałem ubezpieczyć swój dobytek na wyspie, zadawałem nawet pytania na Forum i ... i płacę za coś co mi podsunięto. Trochę wiem za co, a trochę się domyślam, a najważniejsze w ubezpieczeniach są informacje pisane drobnym drukiem, o których dowiadujemy się przy zgłoszeniu ewentualnej szkody. Przyjrzyj się temu rynkowi i nie wyjeżdżaj.Jest nas na Wyspach coraz więcej i potrzebujemy sfery wyspecjalizowanych usług finansowych. Głowa do góry.

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Witam Rodaków.

Post autor: Herkules » wt, 5 wrz 2017, 19:24

W końcu ...
Myślałem że same dupki tu sie wypowiadają co myślą tylko o SOBIE!
Pozdrawiam
Też myślę o życiu na T i z chęcią się dowiem jak z prowadzeniem działalności i sposobami rozliczania na wyspie.
W Polsce dla mnie to jest łatwe .uwielbiam ZUS ,US ,UM ,ZD itp...jak idę to na dzień dobry mogę jako impotent(ok- petent)
Zrąbać kogoś za to że traktuje mnie jak uczniaka i od razu jest ok.współpraca i rzeczowość urzędnika mnie powala...
Ale niestety wiekszość po chwili szoku
A na wyspach? Po jakiemu i jak?
Podejmę współpracę z Panią zawodową z chęcią jesli czuje się pani kompetentna
Pozdr

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Witam Rodaków.

Post autor: robmarkro » śr, 6 wrz 2017, 08:59

Kancelaria prawnicza z jezykiem polskim bylaby super. Jest duzo Polakow spoza wysp zainteresowanych np. kupnem domu ale nie znaja jezyka i to zadnego. Nie maja do kogo sie zwrocic zeby im sprawdzil oferty, ksiege wieczysta, hipoteke i pomogl przy podpisaniu umowy zakupu itd. Zachecam goraco do odtwarcia biura.

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Witam Rodaków.

Post autor: Dzidek » śr, 6 wrz 2017, 09:28

Podpisuje się pod prośba,nie poddawać się jest na to zapotrzebowanie.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Agi
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn, 4 wrz 2017, 14:40

Re: Witam Rodaków.

Post autor: Agi » śr, 6 wrz 2017, 22:16

Nie sądziłam, że może być takie zapotrzebowanie na księgowość w j. polskim. Uwagi i pomysły warte przemyślenia. Myślę że o ile zdecyduje się zostać to rzeczywiście udam się do jakiegoś biura czyli tzw asesoría. Dziękuję za podpowiedzi 😊Jeśli chodzi o moją osobę to mam połowę mojego doświadczenia w pracy w księgowości spółek w Polsce a połowę w urzędach z bardzo krótkim epizod pracy w urzędzie skarbowym. Wiem jak to działa w Polsce w dwóch przeciwstawnych stronach. Wiem jak spółki omijają przepisy i prowadzą podwójna księgowość. Wiem jak wygląda praca w urzędzie więc niestety nie dołączę się do narzekań na urzędników bo różni ludzie są wszędzie i często zachowanie to kwestia kultury osobistej. W dużej mierze negatywne zachowania mają rączej osoby dojrzałe które pamiętają czasy PRL. Ale trochę już to się zmienia. A temat przepisów i tego co by ktoś chciał to inna kwestia. Przepisów się nie przeskoczy, a jak ktoś przychodzi i próbuje wymusić no to nic się nie da zrobić. Więc ludzie się denerwują. Kwestia nastawienia. Jeśli ktoś przychodzi wściekły to nawet miły urzędnik mu nie pomoże. A za takie pieniądze jakie zarabiają urzędnicy to raczej nie każdy chce pracować. Dużo by o tym dyskutować.
Co do zakupu mieszkania to działa polskie pośrednictwo. Widziałam że mają swój punkt na San Eugenio.

Mam pytanie w innym temacie.
Drodzy Polacy na wyspach.. szczególnie Ci co mieszkają dłużej.. czy widzicie potrzebę otwarcia konsulatu dla Wysp Kanaryjskich? Czy jeśli macie potrzebę załatwiania jakichkolwiek spraw udaje ie się po prostu do Polski lub przez Ambasadę w Madrycie?

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Witam Rodaków.

Post autor: robmarkro » czw, 7 wrz 2017, 00:13

jest konsulat w Las Palmas. Bylem tam na wyborach prezydenckich w 2015. Mozna tam tez zlozyc wniosek paszportowy

kanarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 6 kwie 2017, 13:58
Kontaktowanie:

Re: Witam Rodaków.

Post autor: kanarek » czw, 14 wrz 2017, 11:53

Ja mysle, ze ogolnie nie jest trudno znalezc prace na Kanarach, z tego względu, że Polacy przyjezdzajacy tu na wakacje stanowią bardzo wysoki odsetek turystów, no i staje sie tez taka oazą dla rodaków szukających innych perspektyw na życie... Sama wspolpracuje z hotelami, które coraz bardziej dostosowują do Polaków czy Rosjan swoje usługi...

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Witam Rodaków.

Post autor: Nolimit » sob, 16 wrz 2017, 13:52

Byla kiedys taka firma PL na teneryfie ni to biuro nieruchomosci ni to biuro prawne. Ogolnie niby mieli zalatwiac wszystko pod klienta z PL i z PL jezykiem. Finalnie jednak okazalo sie ze ofert nie maja za duzo, na prawie nie znaja sie zbytnio. A jak cos to przysylali Anglika i masz z nim gadac ;) Nie wiem czy to biuro jeszcze istnieje - kiedys szukalem to nie bylo juz strony. Byli bardziej jakby posrednikiem, ale co z tego jak koncowo trzeba bylo zalatwiac wszystko samemu. Wygladalo na to ze brakuje im ludzi albo doswiadczenia a ukierunkowami byli jedynie na zgarniecie prowizji. To bylo dosc dawno, ale mysle ze jednak jest miejsce dla Polki wlasnie z takimi umiejetnosciami ksiegowymi/prawnymi. Polacy maja coraz wiecej kasy, chetnie przyjezdzaja na kanary i potrzebuja PL obslugi. Co z tego ze wiekszosc Polakow zna jako tako ang jak tutaj wszystko po hiszpansku sie zalatwia i kazdy rezygnuje bo nie bedzie podpisywal czegos w ciemno - zreszta jak ktos ma doswiadczenia z biznesem w PL to raczej jest uprzedzony i koncowo rezygnuje jak nie ma pelnej jasnosci co podpisuje i czy jest zalatwione dobrze.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości