Playa de GuiGui

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
przemekz
Gość
Gość

Playa de GuiGui

Post autor: przemekz » wt, 20 kwie 2021, 12:41

Hola

Pytanie mam :) jako, że uwielbiam obcować z naturą i chętnie spędzam czas (i noce) pod chmurką, czy to z namiotem, zaintrygowała mnie playa de GuiGui - z racji tego, że jest "dziewicza", niedostępna i nie spodziewałbym się na niej tłumów. Nasunęła mnie myśl jak wygląda pod kątem prawnym rozbicie namiotu na tej plaży, powiedzmy na dobę lub dwie? Interesuje mnie również kwestia jakiegoś wieczornego ogniska lub grilla (domyślam się, że z opałem może być spory problem) - jak do tego podchodzą władze/kanaryjczycy oraz jak to wygląda w praktyce na tak odosobnionym miejscu?

Generalnie interesujące miejsce na odcięcie od wszystkiego :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Playa de GuiGui

Post autor: camilozeta » wt, 20 kwie 2021, 12:46

Hej Przemek

Co do legalnosci rozbicia namiotu, to obawiam sie ze jedynie na dziko. Fajne miejsce, jesli ktos jest zaprawiony w gorskich wedrowkach to zaden problem. Ja nie jestem a mimo to dalem rade tego samego dnia wspiac sie dwa razy na gore, ktora oddziela plaze od reszty swiata :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...

przemekz
Gość
Gość

Post autor: przemekz » wt, 20 kwie 2021, 12:52

Dotarcie na miejsce na pewno nie będzie stanowić problemu. Jednak tripując tam na noc lub dwie celem odpoczynku i regeneracji wolałbym nie stresować się myślą czy nie nawiedzi mnie jakiś zły pan z ofertą wysokiej grzywny w EURO. A marzy mi się nocka pod śpiworem przy ognisku z szumem fal :)

BTW słyszałem, że niestety turyści zostawiają kupę śmieci, więc w ramach rewanżu naturze za takie fajne miejsce zabrałbym ze sobą śmieci innych w drodze powrotnej, co by utrzymać to miejsce nieskażone.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » wt, 20 kwie 2021, 13:05

Moze odpowie ktos, kto ma wieksze doswiadczenie. Wiem ze ludzie spia tam w spiworach. Ze strony gor nie grozi Ci nic ze strony zadnych "zlych panow", ale nie wiem czy nie patroluja od strony oceanu. Kary raczej nie, jesli juz to moga kazac sie zwijac. Ale w nocy to raczej tego nie zrobia, bo bys sie zabil w gorach :) A jest tam pare niebezpiecznych przewezen, takich ze idziesz po skraju przepasci.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...

Odpowiedz