Playa de GuiGui

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
przemekz
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt, 20 kwie 2021, 12:22

Playa de GuiGui

Post autor: przemekz » wt, 20 kwie 2021, 12:41

Hola

Pytanie mam :) jako, że uwielbiam obcować z naturą i chętnie spędzam czas (i noce) pod chmurką, czy to z namiotem, zaintrygowała mnie playa de GuiGui - z racji tego, że jest "dziewicza", niedostępna i nie spodziewałbym się na niej tłumów. Nasunęła mnie myśl jak wygląda pod kątem prawnym rozbicie namiotu na tej plaży, powiedzmy na dobę lub dwie? Interesuje mnie również kwestia jakiegoś wieczornego ogniska lub grilla (domyślam się, że z opałem może być spory problem) - jak do tego podchodzą władze/kanaryjczycy oraz jak to wygląda w praktyce na tak odosobnionym miejscu?

Generalnie interesujące miejsce na odcięcie od wszystkiego :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Playa de GuiGui

Post autor: camilozeta » wt, 20 kwie 2021, 12:46

Hej Przemek

Co do legalnosci rozbicia namiotu, to obawiam sie ze jedynie na dziko. Fajne miejsce, jesli ktos jest zaprawiony w gorskich wedrowkach to zaden problem. Ja nie jestem a mimo to dalem rade tego samego dnia wspiac sie dwa razy na gore, ktora oddziela plaze od reszty swiata :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

przemekz
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt, 20 kwie 2021, 12:22

Re: Playa de GuiGui

Post autor: przemekz » wt, 20 kwie 2021, 12:52

Dotarcie na miejsce na pewno nie będzie stanowić problemu. Jednak tripując tam na noc lub dwie celem odpoczynku i regeneracji wolałbym nie stresować się myślą czy nie nawiedzi mnie jakiś zły pan z ofertą wysokiej grzywny w EURO. A marzy mi się nocka pod śpiworem przy ognisku z szumem fal :)

BTW słyszałem, że niestety turyści zostawiają kupę śmieci, więc w ramach rewanżu naturze za takie fajne miejsce zabrałbym ze sobą śmieci innych w drodze powrotnej, co by utrzymać to miejsce nieskażone.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Playa de GuiGui

Post autor: camilozeta » wt, 20 kwie 2021, 13:05

Moze odpowie ktos, kto ma wieksze doswiadczenie. Wiem ze ludzie spia tam w spiworach. Ze strony gor nie grozi Ci nic ze strony zadnych "zlych panow", ale nie wiem czy nie patroluja od strony oceanu. Kary raczej nie, jesli juz to moga kazac sie zwijac. Ale w nocy to raczej tego nie zrobia, bo bys sie zabil w gorach :) A jest tam pare niebezpiecznych przewezen, takich ze idziesz po skraju przepasci.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jeffrey Congo
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: pn, 17 gru 2007, 14:00
Kontaktowanie:

Re: Playa de GuiGui

Post autor: Jeffrey Congo » śr, 27 paź 2021, 06:39

Nie ma problemu. Raz do roku widziałem tam pieszy patrol w święta kiedy młodzi kanaryjczycy grupami wybierają się na kemping imprezowac na plazy.
Co do braku turystów na plazy to ... Latem mniej i glownie kanaryjczycy, zima europejczycy, Codziennie przychodzi tam ze 20 osób, wszyscy oczywiście na plaże. Turyści cywilizowany wracają zazwyczaj w powrotem, na noc malo kto zostaje, także spokoj w nocy.
Nocleg przyjemniejszy pogodowo raczej wyzej , ale jak ktoś marzy o "spaniu na plaży" to musi to zrobić.
Drzewa na ognisko na plaży raczej nie znajdziesz, co najwyżej troszkę chrustu z krzaków na zrobienie kawy.
Wyjątek stanowi czas po sztormie gdzie morze wywala konary drzew i wszystko.
Jesli ktoś jest ciekawy jak wyglądać może raj, to kierujcie się wyżej w kierunku Zamora, Media Luna... Cały czas wąwazem Guguy Grande w gore.
Aha....jest druga plaza na która można się przedostac brzegiem. Uwaga, tylko przy odpływie możliwe przejście. Można zostać uwięzionym na 6 godzin.

Aha... Ktoś wczesniej wspomniał o "wspieciu się na gore oddzielająca od cywilizacji". Temu komuś nie chodziło dosłownie o wspinaczkę. Na GuGuy prowadzi normalny bezpieczny szlak. Miejsce to jest owiane mitem mitem niedostępności, ale to bzdura dla normalnego człowieka.

Awatar użytkownika
Rafi_77
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 12 gru 2010, 14:56

Re: Playa de GuiGui

Post autor: Rafi_77 » wt, 30 lis 2021, 17:45

Kamperem też niby nie wolno spać poza miejscami wyznaczonymi, tj. campingami, etc., a przez miesiąc mojego pobytu na Kanarach ani raz nikt się nie czepiał. Ci w mundurach często z rana patrolowali okolicę i nawet bezpieczniej można było się poczuć dzięki temu. Więc jeśli ktoś nie robi bardzo dziwnych rzeczy- to nie sądzę, żeby było czym się stresować. :wink: Jedynie, jak grill robiliśmy w Święta, późnym wieczorem na skwerku- to się im to nie spodobało, bo ktoś podkablował i spytali grzecznie co robimy. Kazali zaraz zgasić i pojechali. Więc zgasiłem wodą z fontanny, bo niby jak inaczej?! :D

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości