Przesyłka do Polski

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
Gersha
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn, 24 lip 2017, 07:10

Przesyłka do Polski

Post autor: Gersha » śr, 26 lip 2017, 06:26

Witam,

W czerwcu byłam na urlopie na Gran Canarii - oczywiście bardzo udanym:-) Niestety wracając do Polski nie spakowałam wszystkich swoich rzeczy do bagażu podręcznego po dokonaniu odprawy. Na szczęście zagubione fanty (elektronika) odnalazły się w biurze rzeczy znalezionych na lotnisku. Poprosiłam poznaną w czasie urlopu osobę mieszkającą na stałe w Las Palmas o odbiór przedmiotów z lotniska w celu zorganizowania przesyłki do Polski.

I tu pojawia się niestety problem. Okazało się bowiem, że za pośrednictwem poczty nie można wysłać do Polski elektroniki. Przesyłka kurierska jest niestety bardzo droga. W związku z tym chciałam się dowiedzieć czy ktoś z Was zna jakieś alternatywne metody przetransportowania paczki o wadze ok. 4-5 kg do Polski.

Może ktoś się wybiera do Krakowa w najbliższym czasie i mógłby zabrać do samolotu moje rzeczy? Oczywiście pokryję wszelkie koszty z tym związane (np. zakup dodatkowego bagażu).

Z góry dziękuję za odpowiedź i ewentualne rady.

Pozdrawiam,
Katarzyna

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Przesyłka do Polski

Post autor: robmarkro » czw, 27 lip 2017, 08:53

za posrednictwem poczty mozna wyslac wszysko oprocz materialow wybuchowych i broni. Kto pani powiedzial , ze sprzetu elektronicznego nie mozna wyslac

Gersha
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn, 24 lip 2017, 07:10

Re: Przesyłka do Polski

Post autor: Gersha » pn, 31 lip 2017, 06:25

Witam,

Znajomy, który pomógł mi odebrać przesyłkę z lotniska, był na poczcie zapytać o możliwość wysyłki elektroniki. Powiedziano mu, że elektroniki wysyłać nie można. Możliwe, że został źle poinformowany. Czy jest ogólnie dostępny regulamin poczty odnośnie przesyłek zagranicznych?

Pozdrawiam,
Katarzyna

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Przesyłka do Polski

Post autor: robmarkro » wt, 1 sie 2017, 08:52

tu masz napisane czego nie wolno wysylac poczta: https://www.correos.es/ss/Satellite/sit ... ioma=es_ES

Gersha
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn, 24 lip 2017, 07:10

Re: Przesyłka do Polski

Post autor: Gersha » śr, 9 sie 2017, 10:53

Witam,

Na stronie poczty, wśród rzeczy, których nie można wysyłać, jest kategoria Others:
9. OTHERS.- Magnetised products – Engines - Solid carbon dioxide (dry ice).

Zawiera ona zapis ,magnetised products' (Productos magnetizados).

Pani na poczcie twierdzi, że nie można wysyłać żadnych produktów zawierających magnes. W związku z tym, nie mogę przesłać do Polski głośnika JBL Charge 2+. Czy ktoś z was może potwierdzić, że głośnik podlega pod tą kategorię?

Pozdrawiam,
Kasia

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości