Przesiedlenie

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
LadyFran
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw, 12 cze 2014, 06:49

Przesiedlenie

Post autor: LadyFran » pt, 5 wrz 2014, 08:19

Witam wszystkich,
wkrótce przenoszę się na Teneryfę i mam zamiar zrobić to z "całym dobytkiem" : kamperem ja + 1 osoba i stado zwierzaków (psy, koty, szczurek) lepiej nie pytajcie ile tego to moja duża rodzina, a wynajętym transportem ulubione i przydatne rzeczy) i tutaj mam postój w myśleniu. Jeśli jakaś firma będzie mi te rzeczy przewozić, to jak należy to potraktować - jak najlepiej to zrobić... Czy po załatwieniu formalności związanych z N.I.E. załatwić jakieś mienie przesiedlenie, czy jakieś inne pomysły/rozwiązania? POROZMAWIAJMY na ten temat

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: Przesiedlenie

Post autor: hene » czw, 11 wrz 2014, 00:04

...

Dady
Bywalec
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt, 18 sty 2013, 15:36
Lokalizacja: Teneryfa/Polska
Kontaktowanie:

Re: Przesiedlenie

Post autor: Dady » pt, 12 wrz 2014, 10:16

Jak masz kamper, to na Teneryfie nic więcej nie potrzebujesz. U nas to pomysł na wakacje, a tutaj - spokojnie na życie. Ludzie na Teneryfie mieszkają w garażach, lepiankach i jaskiniach i wcale nie z racji nędzy a dokładnie z tego powodu, dla którego Polakowi nad Bałtykiem w lato obojętne, czy ma kwaterę w budynku, czy w campingu z dykty; a tu jest ciepło cały rok i do tego nie pada.

Natomiast zachodzę w głowę, dlaczego na południowym wybrzeżu nie widzę kempingów???? Namiotów, albo takich pod kampery.... Kamperki stoją po różnych zakątkach, ale czemu nie ma regularnych pól?

PALOMA
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: ndz, 17 cze 2012, 12:12

Re: Przesiedlenie

Post autor: PALOMA » pt, 12 wrz 2014, 19:32

Dady...mysle ze Twoja informacja na temat pogody na wyspach tak do koñca
nie jest rzetelna.
Zalezy ona od wysokosci nas poziomem morza.
W miesiacach zimowych-im wyzej,tym chlodniej.
Juz na wysokosci 500 metrow temperatura moze spasc do 10 stopni-plus oczywiscie.
Deszcze rowniez padaja ..czasem bardzo solidne,trwajace pare dni,niekiedy powodujace obsuwanie sie ziemi i utrudnienieniami w komunikacjii.
Naturalnie mam na mysli drogi drugiej klasy.
Na 100% stwierdzam,ze nie mozna powiedziec ze na wyspach lato trwa caly rok !
Czesto trzeba w domach wlaczac ogrzewanie bo zimno i wilgoc doskwieraja.
Sama to robie.
Pozdrawiam

Dady
Bywalec
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt, 18 sty 2013, 15:36
Lokalizacja: Teneryfa/Polska
Kontaktowanie:

Re: Przesiedlenie

Post autor: Dady » pt, 12 wrz 2014, 22:40

Fenomen Teneryfy polega na tym, że na obszarze wielkości naszego województwa występuje zróżnicowanie klimatu. Pewnie mieszkasz w części północnej - tam jest nawet 10st chłodniej, albo na pewnej wysokości (Teide jest 2x wyższa niż Rysy). Jednak na południowym wybrzeżu lato trwa na okrągło. Temp. w nocy spada do 17st a w dzień jest powyżej 20. Opalanie non stop. Deszcze średnio 1x miesiąc, grudniu może być kilka dni (jak padało 3 dni z rzędu, to dzieci z racji "klęski" nie szły do szkoły)

http://www.holidaycheck.pl/dc/48dad7c5- ... 48c6493ccc

PALOMA
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: ndz, 17 cze 2012, 12:12

Re: Przesiedlenie

Post autor: PALOMA » sob, 13 wrz 2014, 22:24

I wlasnie na taka odpowiedz ludzie,ktorzy tu sie wybieraja-oczekuja.
Nie wszyscy chca lub moga mieszkac na samej plazy.
Temperatury na wyspach kanaryjskich bardzo sa zroznocowane.
Mit o tym,ze caly rok panuje tu lato i sa tu tylko upaly jest pomylka !

jakub
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: pt, 5 lut 2010, 14:40
Lokalizacja: LaLaguna i okolice :)

Re: Przesiedlenie

Post autor: jakub » sob, 13 wrz 2014, 22:40

Dobrze Paloma prawisz, ja nie wyobrazam sobie mieszkania caly rok na sur...

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: Przesiedlenie

Post autor: hene » pn, 15 wrz 2014, 15:19

Dady:
sa na poludniowym wybrzezu regularne campingi, a wlasciwie JEST, czesto tam jezdze moja "przerobka", bo jest najfajniejszy: Montaña Roja obok Medano. Drogo nie jest, wiadomo , im dluzej tym taniej.

Jest tez camping w Tajao, niedaleko plazy "na gorce"
Po za tym

Ogolnie na kanarach jest jedna wielka kicha, jezeli chodzi o oficjalne campingi. na GC Playa de Vargas to parodia campingu, niedaleko jest Las Salinetas, o wiele lepiej, ale tez d##y nie urywa. Na Fuerteventurze jeden w morro jable i jeden w Pozo Negro , ale tez nie jest nie wiadomo jak fajnie. Do tego jeden na Lanzarote. Najwiekszy problem maja spiacy w namiotach, bo w wielu miejscach nie maja wstepu. Mozna tez zalatwic pozwolenie na kilka dni w strefach wyznaczonych przez govierno, ale to tez w wielu przypadkach po prostu parodia...

Jest lepiej jezeli spi sie w aucie/kamperze, bo wtedy mozna wlasciwie stac gdzie sie komu podoba, pod warunkiem ze sie "nie rozklada", czyli np. nie otwiera jakichs przedionkow, zadaszen, rolet itd, wtedy to zwyczajny postoj. Ale wiadomo, na dluzsza mete, do mieszkania nie kazdemu to musi pasowac:)
...

Dady
Bywalec
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt, 18 sty 2013, 15:36
Lokalizacja: Teneryfa/Polska
Kontaktowanie:

Re: Przesiedlenie

Post autor: Dady » pn, 15 wrz 2014, 20:17

Dzięki Hene :wink: Nie znałem tych namiarów a dzięki Tobie wygooglałem jeszcze stronkę: http://canaricamper.de/es/blog/tenerife/

Co miałeś na myśli pisząc o problemie w namiotach? Że na dziko nie wolno (to raczej norma), czy, że w ogóle (np. na terenach prywatnych)?

Jakub, Paloma - uporządkujmy.

1. Na Teneryfie JEST zróżnicowanie pogody i temperetury, zależne od miejsca.
2. Natomiast na południu wyspy pogoda jest cholernie stabilna, konkretnie - jest stabilna bardziej niż w Polsce w wakacje - mam tam mieszkanie, zobacz wykres: upały są mniejsze niż u nas a noce cieplejsze niż w lato.
3. Wiem, że nie każdy wyobraża sobie życie w takich warunkach i większość mieszka na północy, tak nie mniej na południu też mieszka dużo osób na stałe, w tym wielu Polaków.

Obrazek

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Przesiedlenie

Post autor: tatko » wt, 16 wrz 2014, 16:50

Zabija mnie to. Najpierw ktoś jedzie w mokre i zimne wypierdziewie a potem nie chce się zgodzic że nie wszyscy tak mają.
Ludzie ja sie z kolei z Dady nie zgodzę bo u nas pod Los Gidantes było sporo miesięcy gdy nie spadła kropla. Ot co.
@Paloma Chcesz mieszkać wśród zarośli i pająków możesz. Ja Ci nie zabronię ale do cholery nie mów mi jaka jest u mnie pogoda bo ja wiem lepiej. i oczywiście że ciągle jeszcze wszyscy moga mieszkac przy plaży(no tak 500m od oceanu powiedzmy). Sporo mieszkań stoi wolnych, trzeba tylko poszukać. A jeżeli ktoś nie chce to niech innym nie zabrania.
Kanarki namiętnie kupują mieszkania w górach(np Tamaimo) bo jest dwa albo i 3 razy taniej a potem narzekają że zimą zimno a latem 40st- no i popływac w klapkach już nie pójdziesz.
Więc raz na zawsze: Jest Ciepło na Teneryfie. Trzeba tylko wybrać własciwe miejsce- i to jest ochrona inwestycji- bo jak w całych kosztach życia ktoś chce oszczędzić 30-50e i wynajmuje w badziewnym miejscu to sam jest sobie winien. Koszty zmniejszył o 5% maks a radość z mieszkania na teneryfie o 90%. Zaś gadki o tym że północ jest tylko trochę gorsza to kłamstwo i oszustwo.
Tak wiem mówię jak Sur-yjski Nacjonalista :lol: ale nie znosze deszczu i zimna.

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: Przesiedlenie

Post autor: hene » śr, 17 wrz 2014, 01:20

Dady:

Co miałeś na myśli pisząc o problemie w namiotach? Że na dziko nie wolno (to raczej norma), czy, że w ogóle (np. na terenach prywatnych)?

--->
Problem jest "ogolnokanaryjski":) po za paroma miejscami, rozbicie namiotu okazuje sie niemozliwe....
Po prostu to co nazywamy "campingiem" na kanarach , jak sie okazuje, czesto jest wylacznie miejscem do postawienia tylko i wylacznie auta-kampera. Namiotu juz zupelnie nie, albo leci 3 godzinna gadka z cieciem z kampingu na temat: "w czym problem jak tu sie kimne 1 noc w moim berlingo/partnerze ". ---> omijac szerokim lukiem camping w Punta Hidalgo...parodia zupelna, wymagaja swiadectwa chrztu, certyfikatu koszernosci, i niewiadomo co jeszcze. Wystarczy zjechac pod mur campingu, nad brzeg oceanu i jest fajnie..:tylko komary lupia niemilosiernie, bo camping sasiaduje z oczyszczalnia....

Jako przyklad wez Gran Canarie. Oficjalne campingi opisalem wczesniej. Teraz , wyobraz sobie, wpadasz na pomysl, zeby przenocowac w oficjalnych miejscach, na ktore potrzeba pozwolenia z ratusza....i sie zaczyna. Jedno z piekniejszych miejsc na GC "u gory" to Prensa de las Niñas...bajka....nad jeziorkiem. Ale sprobuj tam "zaklepac miejsce"....wszystkich wysylaja w poblize Agaete...i wymyslaja bzdury ...ze niby tu mozna tylko Kamperem, namiot to nie (a miejsca na bitwe pod Grunwaldem jest) ....

Dlatego po prostu warto miec/kupic/przerobic auto i olac to wszystko. Byle byc zgodnie z przepisami, aby to bylo traktowane jak normalny postoj auta: nie zwiekszac rozmiarow zewn.., minimum 6 metrow od najwyzszego stanu oceanu, byle nie w zabronionych miejscach w parkach krajobrazowych (przylaza ludki co 15 minut i kontroluja)..i tyle:)
...

Dady
Bywalec
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt, 18 sty 2013, 15:36
Lokalizacja: Teneryfa/Polska
Kontaktowanie:

Re: Przesiedlenie

Post autor: Dady » śr, 17 wrz 2014, 22:16

To mnie uświadomiłeś.
Czyli np. jak kupie finkę z chatką, takie "gospodarstwo wiejskie", to nie mogę zaprosić rodziny dalszej i całkiem dalekiej pod namiot "na działkę" :( (a miałem taki plan..)

A na tym polu Montańa Roja to są namiociki na zdjęciach, ale już w googlemap nie widać

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: Przesiedlenie

Post autor: hene » czw, 18 wrz 2014, 00:30

Jak kupisz finke, to to "Twoj Teren", a tam mozesz robic przeciez co tylko chcesz:)
W Montaña Roja mozna i z namiocikiem, i z autem, i z kamperem...co tam komu sie podoba. A kierowniczka z Polski... wiec jak sie masla zapomni, to tez nie ma problemu:)
...

Dady
Bywalec
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt, 18 sty 2013, 15:36
Lokalizacja: Teneryfa/Polska
Kontaktowanie:

Re: Przesiedlenie

Post autor: Dady » czw, 18 wrz 2014, 16:05

hene pisze:Jak kupisz finke, to to "Twoj Teren", a tam mozesz robic przeciez co tylko chcesz:)...
:D jeśli tak, to Teneryfa jest przyjazna dla własności. U nas kieeeedyś było powiedzenie "chłop na zagrodzie równy wojewodzie", ale dziś takie podejście jest zapomniane. Nad Bałtykiem ponoć nie można stawiać namiotów w swoim ogródku. Nawet domki holenderskie (na kołach) w Polsce wymagają pozwolenia budowlanego :cry:

Patrzę na niektóre ogłoszenia finek i pisze, że można postawić domek z kamienia lub drewna - w sumie co więcej trzeba na SUR, byle pozwolili prąd i wodę podciągnąć (chociaż prąd to tu da radę wytrzepać z solara). Może jest tak, że takie szopki to można postawić zawsze na swoim kawałku ziemi :shock: żadnych planów i pozwoleń. To byłby raj.

PALOMA
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: ndz, 17 cze 2012, 12:12

Re: Przesiedlenie

Post autor: PALOMA » pn, 22 wrz 2014, 23:51

Nie mieszkam wsrod pajakow badz pewny !
jestem na wyspach stalym mieszkañcem..od wielu,wielu lat i nie ukrywam niczego,co mogloby zaskoczyc nowo przybywajacych..
Nie przyjechalam tu na 3-4 lata,ale na cale zycie ..
z wszystkimi tego konsekwencjami..



niczego nie koloruje..bo nie ma takiej potrzeby.
Ludzie piszacy tutaj oczekuja rzetelnych i obiektywnych odpowiedzi lub zwyklego milczenia,jesli nie ma sie nic konkretnego do powiedzenia .
Postanowilam nie odpowiadac na komentarze zlosliwe,nierzeczowe,ktore wedlug mnie
nie wnosza nic konstruktywnego dla tego fórum.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości