Oldman i jego marzenia

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Oldman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw, 5 sty 2017, 16:04

Oldman i jego marzenia

Post autor: Oldman » czw, 5 sty 2017, 22:59

Witam serdecznie.

W tle zapuszcze sobie odpowiednia muzyczke, Floydzi moga byc i sprobuje jakos sprawnie opisac swoja sytuacje. Mam nadzieje, ze bedzie rozmowa - ze forum jeszcze nie umarlo, bardzo sie ucieszylem, ze wyszukiwarka pokazala mi to forum.

Generalnie, powaznie mysle o przeprowadzce na Teneryfe w przyszlosci i mam kilka pytan.
Mam 25 lat. Z pasji muzyk, muzyka to cale moje zycie praktycznie. Mam tez dobrze rozwijajacy, koncertujacy zespol. Prace, na ktora nie mam prawa narzekac - nie stresuje mnie i dobrze platna jak na warunki tutaj.

Angielski w dobrym stopniu, rozmowa bez problemow, pisanie tez. W urzedach mowia po ang?

Odwaga jest, oprocz zespolu praktycznie nic mnie tutaj nie zatrzymuje. Rodzina tez mowi, ze fajny pomysl, XXI wiek w koncu, skajpy i srajpy.

Do sedna. Duze zmiany zaszly w moim zyciu, malo przyjemne, o ktorych mowic nie ma co i nie ma co rozgrzebywac. Do tego z natury 'mam zjazdy nastrojow', muzyka ratuje, ale cos czuje, ze i klimat Teneryfy pomoze.

Wiem, ze chce zmienic miejsce - zmienic cos w zyciu. Padlo na Teneryfe, bo czemu nie. Klimat piekny, wyspa piekna. Raj. Kocham nature. Do tego chyba jestem samotnikiem, ciezko mowic o sobie.

Ciezko opisac to wszystko, zdaje sobie sprawe, ze chaotycznie to brzmi.

Zespol sie rozwija, ale chce miec plan, juz wszystko uszykowane. Miec swiadomosc. Majac wizje, plan przed oczami jakos latwiej sie zyje, lekko.

Duzo czytalem o Teneryfie, Wasze forum rowniez.

Jak to wyglada z praca w tym momencie? Kilka slow od Was bedzie mile widzianych.
Sklepy muzyczne? namierzylem dwa. Moze tam o prace, umiem naprawiac i znam sie na instrumentach dobrze. W sprzedazy tez siedze, wiec i kontakt z klientem jest.
Jak z pubami i muzyka na zywo? nie wyobrazam sobie nie tworzyc, wiec jakas ekipe do grania tez bym musial zebrac ;-)

A tak ogolnie to przywitam sie jeszcze raz, witam wszystkich.

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Oldman i jego marzenia

Post autor: Marqs » pt, 6 sty 2017, 08:11

Ojojoj, jeżeli Ty jesteś Oldman to ja Youngman (56l.) :D
Odważny jesteś i dobrze. Większość starych repów będzie Ci odradzać, że nie ma pracy, że bez hiszpańskiego ani rusz, że urzędy tylko po hiszpańsku etc...
Tak niestety jest, ale:
Jest pięknie, jest ciepło, a pracę mimo jej braku ludziska znajdują.
Nie piszesz wiele o swoim muzykowaniu, co grasz dla siebie a co potrafisz zagrać dla innych. Praca w sklepie muzycznym to raczej przyszłość (hiszpański) ale ja bym na Twoim miejscu zrobił godzinną płytę CD albo Video z muzyką rozrywkową (nie Disco Polo) standardy pop, jazzu, dance i rozwiózł kilkadziesiąt egzemplarzy do menadżerów hoteli(menadżerowie dobrze mówią po angielsku), gdzie co wieczór jest muzyka na żywo w lobby hotelowym dla gości lub show time w salkach koncertowych. Majątku na tym nie zrobisz, ale się utrzymasz, poznasz podobnych sobie ludzi i .......do roboty.
Może inni bardziej doświadczeni Canarinios z Forum przedstawią Ci kolejny pomysl.
Wszystkiego dobrego

Oldman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw, 5 sty 2017, 16:04

Re: Oldman i jego marzenia

Post autor: Oldman » pt, 6 sty 2017, 08:50

Czesc Marqs, Youngmanie ;-)

O muzykowaniu - zagralem w swoim zyciu z 200/250 koncertow.
Jestem basista, rowniez moge grac solowo - ale raczej w pubach na to brania moze nie byc, bo to wtedy swoj material, a nie przeboje lat 90 ;-) Latwiej bedzie sie podczepic pod jakas ekipe. Zagrac jestem w stanie wszystko z zespolem.
Wystarczy gosc, ktory gra dobrze na gitarze akustycznej, wtedy jest duo i ciekawe hotelowe granie mozna ukladac. Przyjemne dla ucha, autorskie. W czarnych koszulach - to juz brzmi jak idealny uklad dla mnie ;-)

Widze wlasnie, ze na Teneryfie sa zespoly co graja w pubacj, utwory znane wszystkim. Do jednych sie odezwalem juz z pytaniem jak to wyglada z muzyka na Teneryfie, moze odpisza.

Nie ukrywam, ze grac i tworzyc moge w domu (lub na plazy) ;-) a pracowac np w Hotelu. To nie jest tak, ze musze robic cos zwiazanego z muzyka - ale wtedy byloby chyba najmilej.

Nie chodzi o kokosy i dorabianie sie, chodzi o utrzymanie sie z tego i bycie na malutkim plusie. Oszczednosci sa.

Dzieki za szybka odpowiedz :-)

Oldman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw, 5 sty 2017, 16:04

Re: Oldman i jego marzenia

Post autor: Oldman » ndz, 8 sty 2017, 16:09

Bedzie bardzo wdzieczny jesli ktos zgodzi sie pomoc w odpowiedzi na pytania przyszle, czy ogolnie. Mailowo bedzie chyba wygodniej.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Oldman i jego marzenia

Post autor: camilozeta » ndz, 8 sty 2017, 17:06

Hej

Ja w młodości też na basie grałem w moim zespole, jednak od tego czasu woda w rzekach wymieniła się już wiele razy. No to powiem Ci to co mówię każdemu, bo z doświadczenia wiem że to jest najważniejsze, po pierwsze: ucz się hiszpańskiego. Po drugie: ucz się hiszpańskiego :) Znając język zawsze można się tam jakoś ustawić. Wyobraź sobie cudzoziemca chcącego mieszkać w Polsce i znającego tylko angielski. Czy łatwo mu będzie? A hiszpański jest dla nas łatwy, łatwiejszy od angielskiego.

Znając hiszpański jakoś Ci sie może udać, zawsze coś tam sobie gdzieś znajdziesz.

Powodzenia
Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Oldman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw, 5 sty 2017, 16:04

Re: Oldman i jego marzenia

Post autor: Oldman » ndz, 8 sty 2017, 20:47

Witam.

Wlasnie od dzis zaczlem - mam zamiar sie uczyc hiszpanskiego. Jest sporo czasu jeszcze, ale juz mozna zaczac. Nie zginie.

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Oldman i jego marzenia

Post autor: Dzidek » pn, 9 sty 2017, 08:47

Witka
Jest duży popyt na usługi artystyczne po hotelach i pubach,tak więc jesli fajnie grasz i utwory z 90 to dasz rade 8) .Raczej starał bym sie liczyć na siebie bo spółki często słabo wychodzą.Mam paru znajomych w tym temacie i piszę z doswiadczenia.Hiszpanski bardzo polecam bo ułatwia i to znacznie życie,sorki lecę do pracy 8) .
Miłego i pozdrawiam.
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Oldman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw, 5 sty 2017, 16:04

Re: Oldman i jego marzenia

Post autor: Oldman » pn, 9 sty 2017, 09:22

Fajnie byloby miec kontakt do muzykow z Teneryfy, wybadac temat. Moze ktos jest w stanie pomoc w tej kwestii? W sensie, moze znacie kogos?
Czesto te bandy co graja covery utworow i graja po pubach szukaja basisty, bo na basistow to deficyt na calym swiecie :wink:

Tak, Hiszpanski zaczne powoli ogarniac.

Super, ze jest odzew na tym forum i zagladacie :wink:
Dzidek, jestes w stanie podrzucic mi swojego maila?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Oldman i jego marzenia

Post autor: Dzidek » sob, 14 sty 2017, 08:39

Witam
Możesz pisać tutaj na PW
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Oldman i jego marzenia

Post autor: Dzidek » wt, 31 sty 2017, 09:16

Witka
Poszło PW
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości