Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
imigrant
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 9 kwie 2017, 10:29

Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: imigrant » ndz, 9 kwie 2017, 11:59

Witam
Chcial bym sie dowiedzie o prace na kuchni na Teneryfie !!!! Prosze o wasze informacje opinie i wszystko co tylko wiecie
Z gory dzieki :D

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: robmarkro » ndz, 9 kwie 2017, 20:13

musisz chodzic od hotelu do hotelu, od restauracji do restauracji i zostawiac CV. Co wiecej chcesz wiedziec. Jezli nie masz doswiadczenia jako kucharz na kanarach to zaczniesz prace od zmywaka. Taki jest system w hotelarstwie. Rozumiem ze znasz jezyk i zrozumiesz co mowi do ciebie szef kuchni hiszpan

imigrant
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 9 kwie 2017, 10:29

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: imigrant » pn, 10 kwie 2017, 16:49

Doswiadczenie mam ale musze szukac kuchni z szefem kuchni ktory mowi po angielsku :) Bardziej mnie interesowalo jakie sa zarobki orjentacyjne jakie godziny pracy i takie tam

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: robmarkro » wt, 11 kwie 2017, 07:11

w takim razie pozostaje ci szukanie pracy w pubach prowadzonych przez anglikow. Kanaryjscy szefowie kuchni nie znaja angielskiego a nawet jak znaja troche to zeby nie komplikowac sobie zycia wola zatrudnic kogos kto mowi lokalnym jezykiem (podobnie jak w Polsce)- Na kanarach w hotelarstwie i gastronomi zarabia sie z reguly okolo 1000 euro na reke. Zmiany sa bardzo rozne ale wiele hoteli i knajp zatrudnia na zmiany lamane. 4 godziny rano i 4 godz wieczorem. Musisz miec swiadomosc ze nie znajac hiszpanskiego mozesz zostac wykorzystany i zgodzic sie na kontrakt, ktory nie bedzie korzystny. Generalnie pracujac w hotelarstwie mamy 48 dni dni urlopu wliczajac swieta oraz 13 i 14 penje wyplacana w lipcu i grudniu. Takie sa przepisy. Proponuje ci jednak kupic ksiazkie do hiszpanskiego i zaczac sie uczyc jezyka. Ja tak zrobilem 8 lat temu. Z doswiadczenia wiem ze cv ktore nie jest w jezyku hiszpanskim od razu leci do kosza.

imigrant
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 9 kwie 2017, 10:29

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: imigrant » wt, 11 kwie 2017, 07:36

Dzieki za info cos juz wiem :) Czyli znow czeka mnie moje ulubione miejsce pracy czyli zmywak :) Moze masz jakis pomysl od jakiej pracy zaczac z Angilskim :) Z gory dzieki za podpowiedz bo Hiszpanski na sucho slabo wchodzi mysle ze nauka w realu lepiej i szybciej bedzie wchodzic :D

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: robmarkro » wt, 11 kwie 2017, 08:35

ja przyjechalem tu 8 lat temu z ksiazka i cd do hiszpanskiego. Wczesniej troche sie uczylem w Polsce sam. Znajoma hiszpanka pomogla mi zrobic cv po hiszpansku. I po malu po malu znalazlem prace po 4 miesiacach szukania. Moj znajomy ktory nie mial szczescia do nauli jezyka wrocil do Polski bo bez hiszpanskiego nikt nie chcial z nim gadac. Wyobraz sobie ze hiszpan jedzie do Anglii i nie mowi po angielsku , nie ma szans. Mozesz probowac u Polakow , ktorzy maja tu swoje firmy np szkola nurkowania na Gran Canarii. Albo w pubach dla anglikow. Moze ktos inny ci cos podpowie ale generalnie bez hiszpanskiego ani rusz.

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: robmarkro » wt, 11 kwie 2017, 08:40

jak chcesz cv po hiszpansku to ci moge zrobic

imigrant
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 9 kwie 2017, 10:29

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: imigrant » wt, 11 kwie 2017, 08:43

Hiszpanie w Angli pracuja bez jezyka i nikt im w tym nie przeszkadza tak jak i Polacy :D Na zmywaku za duzo jezyka znac nie trzeba albo szybko sie go poznaje :mrgreen: :) Czyli trzeba byc upartym i jak wywala cie drzwiamy to wlazic przez okno hahah wreszcie Cie przyjma :lol: No zobaczymy za jakis czas przybede na wyspe to bede sie sprawdzal :mrgreen: Zdam Ci relacje jak poszlo :lol: Pozdro

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: robmarkro » wt, 11 kwie 2017, 09:26

powodzenia

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: Dzidek » wt, 11 kwie 2017, 22:35

Pozdrawiam i trzymam kciuki,zdaj relacje ;D
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

DanielaMT77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr, 26 kwie 2017, 13:11

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: DanielaMT77 » śr, 3 maja 2017, 06:39

Tak jest! Trzymamy kciuki :D

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: robmarkro » śr, 3 maja 2017, 13:00

typowe polskie jakos to bedzie i jestesmy debesciaki.

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: Dzidek » pt, 5 maja 2017, 09:22

Witka
robmarkro pisze:
śr, 3 maja 2017, 13:00
typowe polskie jakos to bedzie i jestesmy debesciaki.
Oj robomarko każdy musi jakoś zacząć,samo się nie zrobi :wink: Z moich obserwacji wynika,że właśnie takie podejście(plus wysiłek i upór,niestety)się sprawdza :lol: Warto się sprawdzić i przekonać.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: robmarkro » pt, 5 maja 2017, 10:53

zanim sie wyda forse na bilet warto nauczyc sie kilka slow w miejscowym jezyku. Takie jest moje zdanie. Mamy inne doswiadczenia. Pracowalem w kilku hotelach. Osoby ktore przychodzily pytac o prace i nie znaly hiszpanskiego w ogole nie byly zapraszane na rozmowe wstepna a CV w jezyku angielskim lecialo do kosza. Ktora firma przyjmuje bez hiszpanskiego ? Chetnie sie dowiem i przekaze info moim znajomym z Polski

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Praca na kuchni czy cos wiecie ?

Post autor: Dzidek » pt, 5 maja 2017, 11:18

Yo 8)
Pisałem wczesniej jak ja to widzę i nie popieram przyjazdu na banie.Nie napisałem też,że nie potrzebny język hiszpanski a wręcz odwrotnie.Jedyne co chce przekazać to bez przyjazdu nie da sie zweryfikować rzeczywistości....
Zauważyłem zwiększony ruch turystyczny i migracyjny na wyspę w związku z tym o wiele łatwiej o pracę ale i trudniej z wynajmem czegoś do mieszkania,bez języka mogłem już parę razy zacząć nawet w hiszpanskiej firmie i to bez niczyjej pomocy czy tłumacza,wiec sie da...kwestia zabaezpieczenia sie aby nie zostać tu z gołą dupą w razie niepowodzenia ...bo gwarancji na sukces nie ma.
Nie przekazuje info gdzie bo kazdy musi swoją droge smoka porzejść sam...zresztą nie raz się w ten sposób przejechałem i miałem z tego polecania duzo problemów ...
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości