Spadam stąd + przestroga dla chcących przybyć ;)

Wszystkie tematy związane z wyspami La Palma, La Gomera i El Hierro
krisgomula
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pt, 20 sty 2012, 17:28
Kontaktowanie:

Re: Spadam stąd + przestroga dla chcących przybyć ;)

Post autor: krisgomula » pt, 20 sty 2012, 20:44

Pozwole sobie odswiezyc temat... nie bede pisal duzo poniewaz zyje na Lanzarote dopiero od okolo 2 miesiecy i wydaje mi sie ze rozumiem osoby, ktore sa troche znudzone wyspami i tesknia za "kontynentem". powiem krotko. Nie siem jak jest nainnych wyspach ale na lanzarote udalo mi sie znalesc prace w jeen dzien po przyjezdzie. Mowie tylko troche po hiszpansku ale za to bardzo dobrze po angielsku i to wytarczylo abym znalazl prace jako kelner/barista. Takze praca jest ... moze nie dla fachowcow ale jest ... moze nie super platna ale ja zarabiam wiecej niz kolezanka pracujac 30 godzin tygodniowo (latem bedize tych godzin wiecej wiec i zarobki wieksze).

Mieszkalem 6 lat w uk. skonczylem 2 kierunki studiow i co ??? i nic ... zdecydowalem sie przyjechac do lanzarote bo nie lubilem mojego zycia w anglii ... ten kto zyl na wyspach bryryjskich wie jacy sa anglicy, wie jaka jest pogoda, jedzenie, standard zycia (drogie czynsze za mieszkania i dziesiatki podatkow)...a do tego jesli jestes polakiem to nie jestes milo widziany w uk...

a w lanzarote ?? czynsz za 2 pokojowe mieszkanie 2 razy mniejszy niz w uk, zarobki na podobnym poziomie (przynajmniej moje i mojej dziewczyny, ktora mowi po hiszpansku), pogoda sprawia ze chce sie zyc, tanie restauracje, brak podatku vat na uslugi i brak akcyzy na benzyne... zdaje sobie sprawe ze po paru miesiacach wyspa moze zaczac mnie nudzic ale to wtedy moge np. wyjechac na wakacje :) hehe ...

zreszta po paru latach (jak naucze ie juz hiszpanskiego) zawsze bede mogl sie przeniesc na kontynent... ogolnie mysle ze nie ma co w ogole porownywac kanarow do anglii ... hehe wydaje mi sie ze czasami jest tak ze wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma ... a przeciez nalezy szukac szczescia w miejscu w ktorym zyjemy.

pozdrawiam serdecznie :)

ps. czy mieszka ktos z was na lanzarote ??

tati
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt, 28 paź 2011, 21:54

Re: Spadam stąd + przestroga dla chcących przybyć ;)

Post autor: tati » sob, 18 lut 2012, 11:20

krisgomula

Z ta Anglia to jakbym czytala o sobie.
Gratuluje odwagi w przybyciu na Wyspy, mi niestety caly czas jej brakuje..
zycze powodzenia
Tati

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Spadam stąd + przestroga dla chcących przybyć ;)

Post autor: Dzidek » ndz, 19 lut 2012, 08:49

Witam :D ja bym to porównał do "mojej"irlandii :D tati ty wez i poczytaj posty tatko,tu nie potrzebna odwaga,przyjedz na wczasy,rozejrzyj się i jedziesz z koksem. :lol:
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Robo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob, 30 lis 2013, 22:30

Re: Spadam stąd + przestroga dla chcących przybyć ;)

Post autor: Robo » śr, 5 mar 2014, 01:51

Mi się w kraju dobrze powodzi, ale jak mam poświęcać 70% swojej energii nad pracą aby się bronić przed tym aby nasz Rząd nas nie okradał i walkę z biurokracją to zdecydowanie wolę ten czas poświęcić na leżenie pod palmą :) Będę dążył do tego :D

dorocina
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: sob, 6 cze 2015, 20:37

Re: Spadam stąd + przestroga dla chcących przybyć ;)

Post autor: dorocina » sob, 6 cze 2015, 23:25

witam:)
Pisaliście o Anglii to ja tylko wkleję to:
Obrazek

dorocina
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: sob, 6 cze 2015, 20:37

Re: Spadam stąd + przestroga dla chcących przybyć ;)

Post autor: dorocina » czw, 25 cze 2015, 12:36

Witam po raz kolejny z zimnej Szkocji. Tak tylko piszę, żeby powiedzieć Wam wszystkim, którzy twierdzicie, że chcecie się wynieść z Kanarów - jest 25 czerwca, lipiec za pasem, a nie było jednego, JEDNEGO dnia, żebym nie była zmuszona choć na trochę włączyć ogrzewanie, żeby dogrzać mieszkanie. I jak Wam się to podoba? :roll:
Już nie mogę się doczekać, aż zamieszkam tam, skąd niektórzy chcą uciekać :wink:
Pozdrawiam :)

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Spadam stąd + przestroga dla chcących przybyć ;)

Post autor: tatko » czw, 25 cze 2015, 15:29

i przez kilka lat będziesz zachwycona. I dlatego warto.

STYRO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 174
Rejestracja: pt, 5 sty 2007, 17:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spadam stąd + przestroga dla chcących przybyć ;)

Post autor: STYRO » ndz, 7 lip 2019, 19:29

kava pisze:
pt, 30 kwie 2010, 13:20
No nic po prawie 4 latach i ja stąd się zwijam, jak na wyjadacza forum przystało ;)(...)
5. Punkt dla Styro. Jeśli lubisz się otaczać ciekawymi ludźmi, nie przyjeżdżaj. (...) jedynymi osobami z którymi istnieją dyskusje na jakiś ciekawszy temat są hiszpanie z peninsuli, zaczyna być to nieznośne. Styro, pracowałeś codziennie z setkami ludzi, i byłeś tu dłużej, to i wcześniej do ciebie dotarło. Oddaję pokłon, masz rację. Kanaryjczycy to - z nielicznymi wyjątkami - miła i śmiejąca się kserokopia jeden drugiego.

(...)
Lecz, dla potomnych: palmy i słońce to nie wszystko.
Pozdrawiam ! :)

SZOK! W życiu nie wyobrażałem sobie, że Ty zostawisz Kanary. Jak mi przed wyjazdem w Madrycie mówili, że las islas agobian to nie wiedziałem o co im chodzi, i mówili, że na Kanarach można wytrzymać jedynie kilka lat to nie wierzyłem.

A co z patmosem? Został na wyspach? Wie ktoś?
Pozdrawiam
STYRO

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Spadam stąd + przestroga dla chcących przybyć ;)

Post autor: camilozeta » ndz, 7 lip 2019, 20:29

STYRO pisze:
ndz, 7 lip 2019, 19:29
A co z patmosem? Został na wyspach? Wie ktoś?
Patmos cztery lata temu byl jeszcze na Kanarach bo mialem z nim kontakt, a co u niego teraz to nie wiem. Reszta "pionierow" znikla z forum juz dawno temu. Ja juz od dwunastu lat w Birmingham, pora by juz byla ruszyc sie do przodu :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

spanisheart
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt, 16 lis 2018, 14:51
Kontaktowanie:

Re: Spadam stąd + przestroga dla chcących przybyć ;)

Post autor: spanisheart » czw, 11 lip 2019, 13:53

Ja też przez kilka lat byłam zachwycona, ale wiadomo, to tez był czas, w którym taki kierunek był dla mnie atrakcyjny. Co prawda skonczyłam pedagogikę, ale wolalam zobaczyć troche swiata i przyjechalam zachęcona przez kolezanke, ktora pracowała w hotelu na Lanzarote. Mozna powiedzieć, że tak troche znalazlam się tam dzieki niej - to był dla mnie fajny czas, poznawanie nowych ludzi, dorabianie tez na barze wieczorami i nocami - miałam na to energię i taki styl zycia był dla mnie czymś super.
Po kilku latach jednak zdecydowałam sie zmienic otoczenie - dziś mieszkam w Barcelonie i pracuje z trudną młodzieżą - robię to co zawsze czułam, że chcę robić, a z drugiej strony otoczenie tez jest super... i ludzie ciekawsi! Podsumuwjąc, tak samo uważam, że Wyspy Kanaryjskie to coś ekstra... ale nie na dłużej :) !!!

Pozdrawiam, Teresa

Awatar użytkownika
Rafi_77
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 12 gru 2010, 14:56

Re: Spadam stąd + przestroga dla chcących przybyć ;)

Post autor: Rafi_77 » śr, 4 gru 2019, 07:47

Barcelona piękna, jak z resztą większość Katalonii, ale jednak mrozik z rana zimową porą- to już nie jest to. :wink:
Będąc na Teneryfie kilka lat temu- też widziałem siebie tam maksymalnie do pół roku, jednak... człowiek zazwyczaj ewoluuje w różne strony. :D
Poza tym dziś bilety lotnicze zdecydowanie tanieją, więc już jest większa swoboda, żeby na wyspie nie lenić się cały rok, jak to zazwyczaj mają w naturze rdzenni Canarios. :P

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości