Własna działalność

Wymiana informacji i spostrzeżeń na temat pracy na Wyspach Kanaryjskich. Proszę nie umieszczać tutaj ogłoszeń.
Zygzag
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 9 kwie 2017, 15:18

Własna działalność

Post autor: Zygzag » śr, 12 kwie 2017, 22:00

Witam Ponownie.
Ponieważ plany przyjazdu na wyspy są dość poważne ale uwarunkowane poziomem i tempem nauki języka hiszpańskiego mam pytanie.
Ponieważ jakieś latka już mam i nie będzie łatwo o pracę to zastanawiam się jak jest z własna działalnością gospodarczą.
Najlepiej w moim temacie czyli - naprawa smartfonów, komputerów, znam dobrze systemy sprzedaży do sklepów, kasy, systemy hotelowe , ogólnie takie oprogramowanie i sieci. Myślicie ,ze przeżył bym z tego ?Oczywiście zdaje sobie sprawę ze liczy się spryt i jeden padnie a drugi na tym zrobi biznes ale ogólnie chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie. Jak jest z takimi serwisami np. na GC , lub czy jest zapotrzebowanie. Z góry dzięki.

Zygzag
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 9 kwie 2017, 15:18

Re: Własna działalność

Post autor: Zygzag » ndz, 23 kwie 2017, 11:48

Albo jest tak mało rodaków na wysach, albo tak mało odwiedza to forum albo................ lepiej nie doradzać , co ma mieć lepiej niż my. Czy tak drodzy rodacy?

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Własna działalność

Post autor: Herkules » pn, 24 kwie 2017, 15:41

Witam
W temacie punktu naprawczego komurek,laptopów ( sprzedaz też)itp przerabiałem 3 lata temu.
Chciałem cos takiego zrobić z kolegą .ja miałem kasę on wiedzę ...prowadził coś takiego w Polsce i Niemczech .
Byliśmy ,obserwowaliśmy konkurencje potencjalną,szukaliśmy lokalu na wynajem.
Potencjał jest wg mnie ale ja spękałem (główny powód raczej by sie rozpadło mi małżeństwo bo żona była na nie z życiem tam)
Punktów jest pełno i mają ruch spory...oczywiscie miejscowi wolą swoich .trzeba by sie nastawić tylko na turystów ( głownie emeryci ) i przemysł turystyczny (?)
Angielski,niemiecki,rosyjski wtedy bardziej niż hiszpański ...
Pozdr

Zygzag
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 9 kwie 2017, 15:18

Re: Własna działalność

Post autor: Zygzag » pn, 24 kwie 2017, 16:08

Dziękuję. A kolega nie chcial skoro mial juz 2 takie punkty? U mnie wchodzi w grę angielski i za moze rok hiszpański. Syn mowi po angielsku norweaku (a tam skandynawow jeat bardzo duzo). Jakas kasa jest ale nie ogromna. Po czym rozpoznales rynek, w jaki sposób wyliczyles oplacalnosc i
potencjal? Proszę odpowiedz.

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Własna działalność

Post autor: Herkules » pn, 24 kwie 2017, 19:25

Nie miał 2 punktów tylko firmę w Polsce ale musiał zakończyć działalność a potem Pracowal w Niemczech...
Nie liczyłem czy sie opłaca.rozpoznałem rynek?tydzien jeździliśmy po całej południowej teneryfie i szukaliśmy ...
Kasa mysle że potrzebna na koszty życia 3 osób i wynajmu mieszkania i lokalu ( zależy gdzie i jaki...) to minimum 1.5 tyś euro miesięcznie i zapomnij na rok że sie opalisz siedząc całe dnie w lokalu... I na początek zainwestować w towar i części itp to ...?
5-50 tys euro?
Ale to tylko moja wyobraźnia

Zygzag
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 9 kwie 2017, 15:18

Re: Własna działalność

Post autor: Zygzag » pn, 24 kwie 2017, 19:34

Są tam jakieś hurtownie? Dostwy trochę trwają i muszą przejść przez cło wiec dlatego pytam.

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Własna działalność

Post autor: robmarkro » sob, 6 maja 2017, 12:42

angielski wystarczy przeciez na kanarach wszyscy mowia po angielsku , od wiejskiej kobiety z gor po imigrantow z maroka. powodzenia

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Własna działalność

Post autor: Herkules » sob, 6 maja 2017, 20:31

Taa...
Hehe

Zygzag
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 9 kwie 2017, 15:18

Re: Własna działalność

Post autor: Zygzag » sob, 6 maja 2017, 22:22

Z tym angielskim to kolega przesadził. Tak gadaja ale 1. słabo , 2.tylko tam gdzie pełno tuirystów. wystarczy wyjechac kilka km w głab wyspy i ni........ nie mówią.

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Własna działalność

Post autor: robmarkro » ndz, 7 maja 2017, 08:53

ale jak przyjezdza Polak co nie zna hiszpanskiego to musza po angielsku gadac. Nam Polakom sie nalezy ze wszyscy beda z nami po angielsku gadac. A teraz powaznie. Dobra rada dla wszystkich, ktorzy nie mowia po hiszpansku i chca tu zaczac zyc. Najpierw w Polsce czy gdziekolwiek mieszkacie proponuje 3 miesieczny kurs hiszpanskiego zeby cos liznac a potem przyjezdzac. Tu jest Hiszpania i wszystkie sprawy zalatwia sie w miejscowym jezyku. Nie wierzcie w bzdury , ze bez podstaw hiszpanskiego sobie poradzicie. Ktos kto wam tak mowi po prostu klamie. Klamieeeeee.

Zygzag
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 9 kwie 2017, 15:18

Re: Własna działalność

Post autor: Zygzag » ndz, 7 maja 2017, 12:55

Dlatego ja juz zacząłem naukę na tą chwilę internetowo aby zobaczyc jak idzie. Poczatki sa bardzo łatwe. Co będzie dalej?

Oczywiście w porównaniu do norweskiego.
Ostatnio zmieniony ndz, 7 maja 2017, 15:33 przez Zygzag, łącznie zmieniany 2 razy.

perla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn, 12 gru 2016, 17:13

Re: Własna działalność

Post autor: perla » ndz, 7 maja 2017, 15:15

Powodzenia

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości