Serwisant/win7,10,serwery/sieci/WAN/LAN/routery/switche/AP

Wymiana informacji i spostrzeżeń na temat pracy na Wyspach Kanaryjskich. Proszę nie umieszczać tutaj ogłoszeń.
mrbuku
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw, 29 cze 2017, 04:57

Serwisant/win7,10,serwery/sieci/WAN/LAN/routery/switche/AP

Post autor: mrbuku » czw, 29 cze 2017, 19:57

witam,
z chęcią przeniosę się na wyspy/praca/współpraca-online/własny serwis.
pozdrawiam
Grzegorz

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Serwisant/win7,10,serwery/sieci/WAN/LAN/routery/switche/AP

Post autor: robmarkro » pn, 3 lip 2017, 09:16

jezeli znasz hiszpanski to prace znajdziejsz bez problemu

Awatar użytkownika
Albercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 19 lut 2019, 08:40
Lokalizacja: Warszawa/Polska
Kontaktowanie:

Re: Serwisant/win7,10,serwery/sieci/WAN/LAN/routery/switche/AP

Post autor: Albercik » wt, 19 lut 2019, 15:28

Wiem, że temat trochę stary, ale po co zakładać nowy...

Mam podobne umiejętności jak Autor wątku - od 2014 roku prowadzę w Polsce własną firmę z branży IT:
- sieci LAN/WAN
- sieci W-LAN (w tym outdoorowe)
- serwery Windows/Linux
- wirtualizacja (Hyper-V, Proxmox, ESXi)
- telekomunikacja VOiP
- bieżący serwis stacji roboczych itd.

Dodatkowo, jako firma, posiadam autorskie oprogramowanie typu CRM/eSOD z możliwością integracji z innymi systemami (często klienci kupują je jako translator pomiędzy dwoma systemami - biorę dane z jednego, reformatuję i wysyłam do drugiego).

Myślicie, że była by szansa na znalezienie zleceniodawców na Wyspach? Dodam, że pracuję wyłącznie z kontraktorami B2B (świadczę usługi tylko dla przedsiębiorstw). Angielski znam płynnie, hiszpańskiego dopiero się uczę, ale do przeprowadzki zostało jeszcze kilka lat, więc opanuję go już na poziomie conajmniej komunikatywnym.

Słyszałem o ogólnie bardzo wysokim poziomie bezrobocia na Wyspach stąd moja obawa czy będę miał co robić, czy też będę musiał codziennie latać ponad 2 godziny na kontynent do pracy...

Aniab.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt, 15 lis 2016, 14:51

Re: Serwisant/win7,10,serwery/sieci/WAN/LAN/routery/switche/AP

Post autor: Aniab. » pt, 22 lut 2019, 14:53

Ciężko powiedzieć, co bedzie za kilka lat, i czy to się tutaj przyjmie. Ale jako żona programisty pracującego zdalnie, proponuje tak ogarnąć firmę, żebyś nie był zależny tylko od wyspiarzy, ale abyś mógł szukać klientów na całym świecie i zdalnie z nimi współpracował, i żeby to gdzie bedziesz mieszkał nie ograniczało ci rynku.
I latanie wysp na kontynet codziennie, to sie nie uda, ewentualnie na inną wyspę. Ale najlepiej tak ogarnąć biznes, żeby mieszkać na kanarach a pracować z resztą świata.

Awatar użytkownika
Albercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 19 lut 2019, 08:40
Lokalizacja: Warszawa/Polska
Kontaktowanie:

Re: Serwisant/win7,10,serwery/sieci/WAN/LAN/routery/switche/AP

Post autor: Albercik » pt, 22 lut 2019, 17:23

Bardzo dziękuję za racjonalną i rzeczową odpowiedź ;)

Gdybym był "pełnowymiarowym" programistą to pewnie dałbym radę i tak (w sumie mam sporo znajomych programistów tu, w PL, którzy pracują dla firmy z Warszawy, ale mieszkają na co dzień w najróżniejszych zakątkach kraju - a czasem nawet dalej - i pracują wyłącznie zdalnie).

Ja jestem bardziej "techniczny" i choć od jakiegoś czasu zająłem się pisaniem kodu i idzie mi całkiem nieźle - chyba jestem za cienki w tym temacie, aby wejść w to bardziej zawodowo.

Oczywiście, że przez kilka lat może się sporo zmienić szczególnie, że mam w planie podejście do kursu i egzaminu na pilota, więc niewykluczone, że zupełnie zmienię branżę i zacznę oglądać świat z góry :D No, ale plany planami, a jakiś margines trzeba mieć stąd było moje pytanie :)

Ciekawi mnie jak to jest z specjalistami z dziedziny IT na Wyspach - jakby nie patrzeć, nie ma nas dużo (szczególnie takich, którzy znają się na niemal wszystkim - od kalkulatora przez komputery PC po wielkie serwerownie i hurtownie danych), a na Wyspach są takie same komputery, jak w pozostałej części świata i tak samo się psują, czy też trzeba je upgrade'ować/wymieniać itd. Chciałbym też wejść na ten rynek jako firma, być może zatrudniająca kilka osób z okolicznych wysp, co dało by obsługę Klienta na dość wysokim poziomie.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość