Świerzak na Fuercie

Wszystkie tematy związane z wyspami Fuerteventura i Lanzarote
Grzegorz
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt, 23 wrz 2011, 07:42

Świerzak na Fuercie

Post autor: Grzegorz » pt, 23 wrz 2011, 09:22

Witam, zaproponowano mi pracę na Fuercie. Miałbym się tam zjawić już 4 pażdziernika.
Wstepnie mam sie gdzie zatrzymac na pierwsze kilka dni, ale pozniej musze sobie znalexc mieszkanie. Moze ktos z Was ma pokoj do wynajecia w srodkowo, poludniowej czesci Wyspy? Grzeczny, mily i sympatyczny, 30 l :) Mam pracowac w Sotavento. Czy w ogole tam sie praktykuje wynajem pokoi? Calego mieszkania nie potrzebuje to raz, dwa ze drogo na jedna osobe.
Nastepnie pewnie bedzie trzeba wynajac auto, aby zalatwic biurokracje w stolicy wyspy, jakich kosztow moge sie spodziewac? A moze komunikacja na wyspie jest sprawna i dobrze rozwinieta?
Co jeszcze świerzak powinien wiedzieć? Naprawde opinia o Polakach, wilkach sobie, to nie mit? ;)
Pozdrawiam
G

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Świerzak na Fuercie

Post autor: camilozeta » pt, 23 wrz 2011, 09:31

Hej świeżaku ;)

Mało jest Polaków na Fuerte i nie wiem czy Ci ktoś tu coś poradzi. Ja na Fuerte byłem tylko dwa razy i nie za wiele wiem na jej temat poza tym, że to wiocha :)

Tu masz mieszkania do wynajęcia http://tinyurl.com/3mblbvo

Co wy tak wszyscy z tym Polakiem i wilkiem? To wygląda tak jak byście chcieli powiedzieć: udowodnijcie, że nie jesteście wilkami i pomóżcie mi :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jose
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: pn, 5 wrz 2011, 08:19

Re: Świerzak na Fuercie

Post autor: Jose » pt, 23 wrz 2011, 09:39

Jeżeli to ja dolałem oliwy do ognia z tymi wilkami to oswiadczam publicznie że juz zmieniłem zdanie:):)). moje zapytanie było zaczepne i spowodowane próbą kontaktowania się z Polonia w innej części swiata. Okazało się jednak że wyspowi Polacy są skorzy do pomocy i tak trzymać. Ja wybieram się w kwietniu i widzę że uda się sporo dowiedzieć i zapewnić spokój ducha własnie dzięki takim miejscom jak to forum. Świerzak będzie dobrze, ja juz w to wierzę mimo że jeszcze do wyjazdu kawał czasu. Pozdrawiam All:)

Grzegorz
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt, 23 wrz 2011, 07:42

Re: Świerzak na Fuercie

Post autor: Grzegorz » pt, 23 wrz 2011, 09:48

Hej, dzieki za linka. Nawet znosne te ceny jak sie nie potrzebuje wielkich wygod. Moze i Fuerte to wiocha ale wietrzna. Kurcze, sporo obaw mam w zwiazku z tym wyjazdem. Glownie to wlasnie o poczatek chodzi, zorganizowanie wszystkiego itd.
Czy tam wszedzie praktykuje sie kaucje, zastaw z dowodu/i paszportu nie pozwoli mi odwlec kaucji o miesiac? Po prostu niespodziewanie mi ta oferta wypada..
No a o tych Polakach wilkach to pierwsze wrazenie, po watkach na forum. ale tez z pzymrozeniem oka

dlugi422
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 3 cze 2012, 16:17

Re: Świerzak na Fuercie

Post autor: dlugi422 » ndz, 15 lip 2012, 13:27

Ja też mam ochote zmienić klimat i przylecieć do fuerteventury na stałe . O pracy nie będe myślał od początku .Najpierw papiery - pobyt stały - karta . mieszkanie a praca może od pażdziernika. Jednocześnie prosze o pomoc , gdzie szukać mieszkania i gdzie po papaiery,-- adresy . Z góry dzięki .

dr.marius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt, 3 kwie 2007, 13:44

Re: Świerzak na Fuercie

Post autor: dr.marius » pn, 16 lip 2012, 15:14

mysle ze to niezbyt dobry pomysl sie tu osiedlac na stale

dlugi422
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 3 cze 2012, 16:17

Re: Świerzak na Fuercie

Post autor: dlugi422 » pn, 16 lip 2012, 19:40

ryzyko . ale zobacze , może coś sie zmieni

Awatar użytkownika
Viking1404
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob, 8 wrz 2012, 01:17
Lokalizacja: Fuerteventura

Re: Świerzak na Fuercie

Post autor: Viking1404 » pn, 26 lis 2012, 17:00

Witam!
I jak ryzyko się opłacało? jak masz pewną pracę to, już coś!! a reszta nie jest tak trudna do załatwienia , nie wygląda to kolorowo na początek ale nie taki straszny diabeł jak go malują.Później jest już tylko łatwiej!
Pozdrawiam

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości