samotna matka,pomoc od panstwa

Wszystkie tematy związane z wyspami Fuerteventura i Lanzarote
niunia1144
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt, 13 maja 2011, 14:03

samotna matka,pomoc od panstwa

Post autor: niunia1144 » pt, 13 maja 2011, 19:09

witam wszystkich,mam wielka prosbe do ludzi/osob ktore wiedza cos na temat zalatwiania roznych zasilkow na furteventurze.Prosilabym tylko zeby osoby ktore beda gadac ze zaczynam o takich rzeczy zamianst pracowac itp zeby sie nie wypowiadaly.Treaz opowiem mniej wiecej w czym problem.Jestem samotna matka z synem 12letnim,w Polsce tyle co zarabiam nie wystarcza mi na zycie i chcialabym wyjechac,ze bylam juz na tej wyspie to chce tam wrocic,mam gdzie ale musze szukac pracy.Treaz pytania:czy moge zaczac od zasilku dla bezrobotnego,czy lata pracy z Polski sie licza,czy przysluguje mi rodzinne na syna,jak tak to ile,czy ktos wie cos na temat dodatku do mieszkania,czy sa jakies zasilki dla samotnych matek,czy alimenty moge pobierac tam????jeszcze jedno jakie dokumenty mam przetlumaczyc,zeby pozalatwiac wszystko bez problemu,dziekuje wszystkim za jakakolwiek odpowiedz i pomoc z waszej strony....acha a moze ktos zna num.do prawnika lub osoby ktora zajmuje sie zalatwianiem podobnych spraw w urzedach???pozdrawiam

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: samotna matka,pomoc od panstwa

Post autor: camilozeta » sob, 14 maja 2011, 14:16

Hej

Widzę, że nikt nie odpisuje, więc pewnie zasugerowali się tym, co napisałaś, żeby się nie wypowiadać :)

Poszukaj na forum, było już na ten temat kilka razy. Hiszpania to mało socjalny kraj niestety i nie ma czegoś takiego jak rodzinne na dziecko. To nie PL ani UK. Są jakieś dodatki dla ludzi w ciężkiej sytuacji ale wszystko zależy od różnych czynników.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

niunia1144
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt, 13 maja 2011, 14:03

Re: samotna matka,pomoc od panstwa

Post autor: niunia1144 » ndz, 15 maja 2011, 20:57

napisalam tak bo nie chcialam sluchac krytyki,a le chyba tylko w ten sposob chcieli mi odpisywac,,nie rozumie czemu,to juz nikt nie zasluguje na pomoc???? co do rodzinnego to dziwne bo na hiszpanskiej stronie cos znalazlam o rodzinnym i kwocie 280e na miesiac,natomiast znajomi mowili o tenefyfie ze tam jest 140e,mysle ze zasilek rodzinny jest w kazdym kraju?! nie tylko w PL i UK,tak mysle ale nie jestem pewna,z gory dziekuje za odpowiedz choc jedna osoba potrafila to zrobic

mrumruglass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw, 7 kwie 2011, 17:46

Re: samotna matka,pomoc od panstwa

Post autor: mrumruglass » wt, 14 cze 2011, 22:21

niunia1144,
jesli jestes w ciezkiej sytuacji i potrzebujesz pomocy socjalnej to tutaj sie raczej nie wybieraj. Polecam Anglie w tym wypadku, nawet jesli w tej chwili obcinaja wszystko co sie da to jest bez porownania lepiej niz w Hiszpanii.
Tutaj nie slyszalam o dodatku na dzieci, wiem ze kuzyn od meza dostaje cos takiego jak rodzinne bo ma dziecko i skonczyl mu sie zasilek i nie ma pracy, to jest rowna kwota dla wszystkich 425 euro chyba.
Zasilek dla bezrobotnych ci przysluguje, moj maz dostawal jak sie przeprowadzilismy i nie mogl znalezc pracy przez dlugi czas.
Oni to wyliczaja na odpowiedniku zarobkow tutaj, co bylo dla nas bardzo niekorzystne poniewaz przeprowadzilsimy sie z UK gdzie zarobki meza byly trzykrotnie wyzsze za ta sama prace. Wyliczyli wiec 70 procent ( chyba bylo 70, nie pamietam) z dochodow srednich na wyspach za zawod mojego meza, nie za aktualne zarobki w Anglii. Dlugosc otrzymywanych zasilkow jest zalezna od okresu przepracowanego w poprzednim kraju, czyli u ciebie w Polsce. Maz pracowal w UK 9 lat i przyslugiwalo mu 2 lata zasilku. One sa poziomowane, czyli przez pare miesiecy placa chyba 70 procent, potem redukuja do 60 etc... nie pamietam dokladnie poziomow.
Jesli zasilek sie konczy a nie znalazlas pracy to wtedy przechodzisz na to rodzinne 425 euro. Z tego nigdy nie korzystalam wiec nie wiem dokaldnie.
Na mieszkanie jest jakas pomoc, ale moj maz nigdy sie tym nie interesowal, powiedzial ze jest milion papierkow i na koniec ci placa tylko za jeden miesiac, gora dwa. Wiec tak naprawde niewiele ci to pomoze.
pozdr

estrella
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 172
Rejestracja: czw, 7 paź 2010, 15:27

Re: samotna matka,pomoc od panstwa

Post autor: estrella » śr, 15 cze 2011, 04:51

witaj,

ja, jako matka samotna z dziecmi na roznych koncach swiata powiem ci tylko jedno i to jest brutalne na dzisiaj rano: licz tylko na siebie. Moj syn New Zeeland, corka Tenerife.
Nie zapomnij rodziny. To wazne dla dzieci. Fuerte zapomnij na wyksztalcenie dla syna. Masz biede w Polsce, tutaj bedziesz miala jeszcze wieksza + samotnosc.
To i piekne plaze nie pomoga.

Powodzenia -
serdecznie -
e.

michal150
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 18 gru 2011, 23:08

Re: samotna matka,pomoc od panstwa

Post autor: michal150 » wt, 28 lut 2012, 23:59

witam. Jestem z moja zona juz 8lat na wyspie i jest takie cos jak zasilek na dziecko. Oczywiscie przysluguje on osoba ubogim,w skrajnych przypadkach. Na dziecko powyzej 3go roku zycia taki zasilek przysluguje 2 razy w roku, jest to czerwiec i grudzien po 150euro,czyli roczne 300euro. Druga< pomoca socjalna,z ktorej mozesz skorzystac jest pomoc w postaci bonow,ktore mozesz zrealizowac w supermarkecie< wskazanym przez< urzad. Wtoim przypadku,na ciebie i dziecko bedzie to bon na 120euro miesiecznie. Nie sa to wielkie dodatki ani pomoce socjalne,jakie Polacy otrzymuja w uk,ALE JEST................................................PODSTAWOWY PAPIEREK DO ZALATWIENIA CZEGOKOLWIEK TO AKT URODZENIA DZIECKA ORAZ AKT RIOZWODOWY Z ADNOTACJA O ALIMENTACH- PRZETLUMACZONE OCZYWISCIE. POZDRAWIAM I ZYCZE POWODZENIA. ODEZWIJ SIE JEZELI UDA CI SIE COS ZALATWIC

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: samotna matka,pomoc od panstwa

Post autor: ewita170 » pt, 30 mar 2012, 08:55

michal150 pisze:Druga< pomoca socjalna,z ktorej mozesz skorzystac jest pomoc w postaci bonow,ktore mozesz zrealizowac w supermarkecie< wskazanym przez< urzad
Możesz mi powiedziec coś więcej na ten temat, ja jestem na wyspach dopiero 4 miesiące, zasiłek na dziecko mam jeszcze z andalucii, musze tylko zmienić adres, tam gdzie mieszkalismy blisko 5 lat była jakas pomoc socjalna odnosnie zywności, ale tutaj nie mam pojęcia jak i gdzie to załatwic, jestem razem z partnerem (nie jest moim mezem) i 5 letnim synkiem, on pracuje ale na nominie ma około 650 euro to w zasadzie cały udokumentowany dochód na 3 osoby, mieszkamy na Teneryfie, więc jak mozesz mi cos więcej wyjaśnić będę wdzięczna. Pozdrawiam Ewa

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości