Smutek i pustka

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Smutek i pustka

Post autor: Herkules » wt, 25 paź 2016, 17:09

Ogarnęła to forum
Nie ma już tych którzy wypowiedali sie o życiu i klimatach jakie odczuwają na teneryfie.
W sumie to nigdy nie było za gwarno...
"My" polacy( specjalnie z małej)jesteśmy smutni,nieszczęśliwi w święcie.napędza nas jak komuś sie dzieje źle,jak możemy kogoś wykiwać lub "zrobić interes"
A tak po co pisać ?o tym jak żyjemy?smutno żyjemy i co tu sie rozp...ać nad tym
Sorki że tak pesymistycznie ale z chęcią bym poczytał o "mojej Wymarzonej Wyspie"
Pozdr
R

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Smutek i pustka

Post autor: robmarkro » pn, 7 lis 2016, 11:59

nie wiem jak ty ale ja ucieklem z Polski przed ciemnogrodem i koltuneria. Nie po to sie ucieka z Polski zeby teraz szukac ziomkow z Polski

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Smutek i pustka

Post autor: Herkules » wt, 8 lis 2016, 06:01

No tak
Kołtuneria... Mało używany zwrot całkowicie oddający ten syf co sie dzieje ostatnio w Polsce
Ziomki z polski?czytam to forum od 2006 roku ( albo wczesniej) i raczej nie szukam ich.
Ale moja wyobraźnia ciągnie do teneryfy uparcie .kiedyś pewnie zamieszkam.za pare miesięcy lub za 15 lat(stary juz bede albo w piachu
Zycie i skomplikowane zależności nie pozwalają mi ,ale wszystko sie kiedyś skończy

Po prostu ciekawy jestem jak żyją polaczki i ich opinie są może nieistotne i bez sensu ale są
A wlasnie...ostatnio mało sie udzielają

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Smutek i pustka

Post autor: Herkules » wt, 8 lis 2016, 06:03

Ciekawe co u Styro i innych co wyjechali i jak myślą z perspektywy czasu o T

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Smutek i pustka

Post autor: robmarkro » wt, 8 lis 2016, 11:54

ja mieszkam tu 7 lat. z jednej strony sie ciesze ze nie ma mnie w Polsce ale jest gdzies jakas tesknota. Ona oczywiscie sie konczy gdy czlowiek tydzien w Polsce posiedzi hehe. To co mnie tutaj wkurza to problem z dostaniem umowy o prace na stale. Ciagle kontrakty okresowe . niestety nie mam 30 lat tylko 50 a w takim wieku zeby dostac umowe stala trzeba miec niezle kontakty. Przynajmniej na GC

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Smutek i pustka

Post autor: Herkules » śr, 9 lis 2016, 04:35

No
Jak mieszkałem w Londynie jak miałem 23 lata nie wyobrażałem sobie ze nie wrócę do p...chociaz słabe czasy były 98-99 r
Dobre czasy były byc w Anglii .funt prawie 7 zł a minimalna w Polsce około 550 zł -w ciagu 1.5 roku zarobilismy z dziawczyną na mieszkanie 62 m2 .i to na najniższych zarobkach wtedy i nie oszczędzając zbytnio .
Teraz nie wróciłbym z perspektywy czasu patrząc .

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Smutek i pustka

Post autor: robmarkro » czw, 10 lis 2016, 09:59

moze trudno uwierzyc ale ja nie przyjechalem tu dla pieniedzy. w warszawie zarabialem 7000 zl na reke a tu 1000 euro czyli prawie polowe mniej. czasem sa kwestie wazniejsze niz pieniadze

Awatar użytkownika
jerrytfl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz, 28 sie 2016, 01:05
Lokalizacja: Teneryfa - San Miguel de Abona

Re: Smutek i pustka

Post autor: jerrytfl » ndz, 27 lis 2016, 21:57

Witam. Jestem tu nowy i chcialem tylko zaznaczyc ze ucieka sie nie tylko z PL. Ja bede uciekal z Londynu bo mam juz dosc tego brytyjskiego burdelu na kolkach. Pieniadze tez nie graja roli w moim przypadku. Mam 400-500 GBP tygodniowo wiec na Teneryfie bede mial mniej o wiele ale marzy mi sie spokoj i brak nerwow na reszte zycia. Bylem tam (Teneryfa) juz ze 4 razy wiec wiem czego mi brakuje. Mam tam znajoma i zaczalem jej zazdroscic tego miejsca. Pozdrawiam.

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Smutek i pustka

Post autor: Herkules » pn, 28 lis 2016, 03:26

Taa
Tylko z tego co zauważyłem to uciakają z wysp .ciekawe dlaczego.
Najlepszy klimat na ziemi,system nauki fajny niestresujacy dzieci,luz i ospałość...
I co?
My zmiennocieplni potrzebujemy narzekania na zmiany pogodowe,że łamie,boli i migreny.
Że w kaczygrodzie coraz bardziej nas zniewalają i katolikują po swojemu .nowa inkwizycja!
Kto nie wieży niech wypier... z polski.katole i patole doprowadzą do upadku gospodarczego i do wojny z ruskami,a wszyscy sie na nas wypną jak zwykle.i sie nie dziwie.cała historia pokazuje nasze śmieszności i zaleznosci.
Kurcze ale to chyba nie to forum
Hehe
Pozdr

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Smutek i pustka

Post autor: Dzidek » pn, 28 lis 2016, 09:01

Witam
Kanary to nie miejsce zarobkowe dla pracowników ...to fakt ale za pensje utrzymasz rodzinę.Jest miło i można mieć spokój jeśli zaakceptujesz i dostosujesz się do tego ślimaka ;D ;D .Nie narzekam nadal mi się podoba.Dla nas to ciężka sprawa tak się przestawić.
Przestaje się pisać o życiu codziennym bo staje się ...codziennym ;D Nie zauważa się juz palm,ciepełko norma ...może dlatego?
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Smutek i pustka

Post autor: camilozeta » pn, 28 lis 2016, 10:11

Dzidek pisze: Przestaje się pisać o życiu codziennym bo staje się ...codziennym ;D Nie zauważa się juz palm,ciepełko norma ...może dlatego?
No, mniej więcej coś takiego :) Plus do tego brak przestrzeni, wyspy są w końcu dosyć małe a wszędzie trzeba samolotem. No i trochę mało rzeczy, które można tam robić, nie dla każdego jest to do zaakceptowania. Pierwszy rok - dwa są cudowne ale potem trochę zawiewa nudą. No chyba że ktoś jest amatorem sportów wodnych to dla niego będzie to raj. Trzeba samemu sprawdzić i pomieszkać, żeby sprawdzić czy jest to miejsce dla Was.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Smutek i pustka

Post autor: Dzidek » śr, 30 lis 2016, 09:25

Witam
Bez cytatów ,ale,jaka pustka i smutek?,ludzi coraz więcej na wyspie,niestety,bo ceny wynajmu w górę,nieruchomości w górę,wynajmij coś w Medano na long termin....powodzenia.Wyspa mała?nie nie wydaje mi się jest w cholere do zobaczenia i objeżdzenia,można między wyspami pokrązyć wekendowo,no niech każdy powie jak daleko wyjeżdza od swojego domu? w życiu codziennym oczywiscie.Jednak trafna uwaga przyjedz,zobacz,pożyj i wtedy podejmij decyzje.
Ja Polak czuje się tu świetnie i nie narzekam,wręcz odwrotnie,czym wzbudzam zdziwienie i pewną doze zawisci wsród znajomych.No bo jak to tak można?bez stresu wqrwa i na miękko?Narodowość z dużej bo zawsze nim będe ;D ;D
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
evelyss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt, 5 sie 2016, 10:20
Kontaktowanie:

Re: Smutek i pustka

Post autor: evelyss » śr, 14 gru 2016, 12:27

Ja tam jestem zadowolona i tez często z tego powodu slysze negatywne glosy, co raczej swiadczy o lekkiej zazdrosci innych ;)

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Smutek i pustka

Post autor: Herkules » ndz, 12 maja 2019, 04:12

No i 16go lecę na tydzień na T
Dzieciaki nie chcą na T bo już były.... Chcą gdzieś gdzie nie były
Więc chyba 8 raz.... Tym razem z żoną........
To jest najlepsze miejsce dla mnie na ziemi jeśli chodzi o klimat. Reszta w normie
Na początku roku prawie pojechałem busem na dłużej ale przeszło bokiem....
Może zostanę

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Smutek i pustka

Post autor: Dzidek » czw, 8 sie 2019, 09:29

Nie łam sie 8) Jak wyprawa?
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości