Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Tematy niekoniecznie związane z Wyspami Kanaryjskimi, rozmowy o wszystkim i o niczym
robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: robmarkro » ndz, 20 sie 2017, 09:19

Normlit narzeka na czarnych i hindusow. Nie zapominaj, ze my Polacy tez jestesmy tu goscmi. Znam takich ludzi ktorym przeszkadzaja tu Polacy. Ostatnia sie z jedna taka pozarlem. Ostatnio jeden holender zalozyl na facebooku strone gdzie robi zdjecia pijanych i brudnych Polakow. Lezy na trawie gosc z koszulka z orlem na piersi napruty i nieprzytomny a dokoloa niego 10 pustych puszek po piwie

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: Nolimit » ndz, 27 sie 2017, 20:50

Jestem raczej tolerancyjny, jednakze to nie musi wykluczac logicznego myslenia i przewidywania. Mozna sobie wyobrazic w jaka strone to pojdzie. Juz jest ich sporo - bedzie wiecej. Na razie sa 'grzeczni' bo nie czuja sie jeszcze bezkarnie. Jednak jest różnica między leżeniem pijanym jak np wspomniany Polak a zaczepianiem nachalnym itd. Ok to tez nic strasznego, ale granica bedzie sie ciagle przesuwac. Może słyszałes co sie stalo ostatnio na plazy we Włoszech? W kurorcie? Jak nie slyszales to informuje ze 4rech przybyszy z polnocnej afryki zgwalcilo polkę, która była na wczasach z mężem. W kurocie modnym włoskim. Poszli na plaże w nocy i kobiete gwalcili brutalnie - aż do rana a gość dostał niezły wpierdol. I co na to Włoch pracujacy w barze - był akurat z nim wywiad co on na to - "przecież jest informacja zeby nie chodzic na plaze od 1 w nocy do 5". Hehe juz przywykl do takich sytuacji z przybyszami z afryki - zero jakiś emocji. Ja jestem na kanarach cyklicznie od 12 lat jak nie dalej i widzę co się dzieje. Nic dobrego z tego nie wyjdzie. No ale spoko przeciez poprawnosc polityczna jest nadrzędna... to jest jednak zupelnie inna kultura. Polacy jednak sie integruja z europejczykami bo jest to latwe kulturowo. Co innego przybysze z afryki.

Zawsze mnie tez to troche smieszy jak znajduja sie odwazni - jak piszesz o gosciu z Holandii, ktorzy potrafia wysmiac polaków - bo wiadomo ze nic mu nie zrobia. Bo jednak Polak moze pijak, moze dziad, latwo sie z niego smiac. Natomiast nie jest grozny- wiec mozna mu dowalic. Jakos brakuje odwagi w stosunku do murzynów, arabów itd. Ciekawe dlaczego?

Jak bylem w Meloneras w kasynie jakos w maju to jak sie wysypalo multum akurat Hindusów, tak na oko ze 2 autokary (a nie byli to turysci heh) to sobie uswiadomilem ile ich juz tu jest jak przyszli taka paczką na pokerka. Akurat Hindusi to to chyba nie sa tak grozni bo nie wszyscy praktykuja islam i jednak pracuja normalnie. Co innego przybysze z afryki. Ciekawe kiedy w w nich cos peknie. Wiesz oni chodza z tymi okularami tyle lat kazdy ich odgania. W koncu sie wkurza i jak ich bedzie wiecej to bedzie ciezko cokolwiek zrobic. Juz widac w nich agresje ktorej nie widzialem jeszcze 5 lat temu. Potrafia cie bez skrepowania wyzwac ostro za grzeczne 'no thanks'. Jak powiesz 'no gracias' lub 'no molestar' to grzecznie odchodza i daja spokoj - bo jest tak wielu turystow, wiec po co zaczepiac tubylca. Jednak kanary to jeszcze nie Francja gdzie jest 8 milionów muzulmanow dzien dzisiejszy. Ale tez skala mniejsza, mala wyspa, latwiej to kontrolowac. Natomiast tez do czasu. Akurat Hiszpania ma restrykcyjne prawo emigracyjne w porownaniu do reszty UE.

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: robmarkro » pn, 28 sie 2017, 09:50

a slyszales o polakach w Lodzi, ktorzy przez tydzien trzymali i gwalcili dziweczyne ? Teraz polskie prawaki kaza jej rodzic dziecko z gwaltu. PS . Jezli znasz historie to wiesz ze Francja okupowala przezlata Maroko Algerie i Tunezje. Obywatele muzulmanie tami mieszkajacy byli automatycznie Francuzami a potem sobie pojechali do Francji bo tam sie lepiej zyje. Stad wzielo sie 8 milionow muzulmanow we Francji. Francuzowi blizszy jest mowiacy po francusku marokanczyk niz nie znajacy francuskiego litwin czy polak.

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: Nolimit » pn, 28 sie 2017, 10:10

Hehe no lodz to tez jest niezla masakra. Bylem tam ostatnio. Troche jak by czas sie zatrzymal tak z 10-15 lat. Bylem w szoku co tam sie dzieje. Swoja droga tam tez pelno arabow (nigdzie wiecej nie widzialem w pl). Kiedys czytalem dlaczego ich tam tylu jest ale juz nie pamietam. Cala ulica Piotrkowska (najslynniejsza w lodzi i faktycznie nic poza nia tam nie ma) zalana kebabami. Stoi kebab jeden przy drugim i to 'oryginalny' od Araba bo w kazdym siedzi Arab. Przeszedlem cala ulice i ciezko bylo znalezc jakas restauracje aby usiasc. Albo kebab albo jakies pijalnie piwa, wodki.

No ale chyba sie zgodzisz, ze to nie jest normalne ze nie mozna wyjsc na plaze w nocy bo polnocna afryka grasuje. To ze ludzie sa rozni i nie wiadomo co komu odwali to racja. Natomiast to troche przesada ze przyjmujesz emigranta, on nic nie robi, dostaje zasilki, dostaje domy (teraz we Wloszech wprowadzili ze jak emigranci z afryki zajma jakis pusty budynek nielegalnie to on juz jest ich). Zrobili to po tym jak wyeksmitowali jakas grupe a ta grupa pozniej zrobila zadyme w calym miescie na glownym placu. O czym to swiadczy? Ze nie potrafia sobie juz ta fala poradzic i tylko im ustepuja. Efekty widac. Sorry, ale dla mnie to ze nie moge isc na plaze o 1 w nocy bo Afryka grasuje bo czuje sie bezkarna jest dziwne. I kolejne kraje to samo. Zreszta ci emigranci maja cos takiego wpojone w glowach, ze jak uda im sie przyjechac na jakas ziemie to traktuja ja jak swoja i wszystko maja dostac bo to jest tzw 'podatek od niewiernych'. Wszystko znaczy wszystko - co chca to moga robic wlaczajac to kobiety jakie chca itd. Jest na to nawet jakis ich zwrot, nie pamietam teraz jaki - takie smieszne slowko. Wiec to nie jest wymyslone.

I wex teraz spojrz na takiego Polaka emigranta. Czy on ma szanse za cokolwiek? Nie dostaje w dupe i kazdy go czolga, nie dostanie domu, niedostanie nic za darmo. Dlaczego? Bo nikt go sie nie boi, bo nie ma sily jak afryka. Co takiemu zrobisz? Nawet jak pojdzie do wiezienia to ma jak w hotelu w porownaniu do tego co mial u siebie. Nie jestes w stanie nic mu zrobic. A taki Polak to jednak sie boi ze bedzie siedzial. To jest zupelnie inna mentalnosc, kultura. I nie wyjezdzaj tutaj z prawicowcami - bo ich nie popieram, ale tez nie popieram slepoty i nieumiejetnosci przewidywania.

Oni nie sa normalni. Np ataki w Barcelonie. Co im Barcelona zrobila? Odcina sie jak moze od Hiszpanii, w ogole chcialaby sie odlaczyc. A oni ja atakuja. Widac ze nie ma to znaczenia ze nic nie zrobili. Jest cel sa turysci niewierni wiec walimy. Merkel to samo zdziwiona ze ataki w Niemczech - jak to mozliwe jak ona im wszystko daje i taka pomoc uzyskali.... hehe jak tego slucham to widze tylko slepote. Wiadomo ze take postepowanie rozdawnictwa nic dobrego nie przyniesie.

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: robmarkro » pn, 28 sie 2017, 10:20

Polke w Lodzi zgwalcili Polacy. Zacznijmy od siebie i od wlasnych gwalcicieli. Jezli ogladasz hiszpanska telewizje to wiesz jaka wage przywiazuje sie do przemocy wobec kobiet. W Polsce przemoc wobec koniet to wedlug wladz wymysl lewakow. Wiec zajmijmy sie wlasnym podworkiem zanim zaczniemy meblowac inne kraje. Znam Polakow ktorzy zachowuja sie nielepiej niz inni imigranci z Afryki. Wszystko im sie nalezy , dra ryje a po hiniszpansku ani slowa. Mnie tez nie podoba sie niekontrolowany naplyw biedoty z Afryki ale polskie bandziory nie sa lepsze

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: Nolimit » pn, 28 sie 2017, 10:31

No a swoja droga to ciekawe czy ci madrale w pl beda kazali tej Polce urodzic dziecko teraz tez... Moze cos tam sie pojawic, chyba ze brala tabletki. No jak ja meczyli cala noc w 4rech to duza szansa.

Wiesz w porownaniu PL do tego co sie teraz dzieje w UE to jednak mamy jakies tam prawo zabrac glos rozsadku bo mozna porownac sobie aktualna sytuacje u nas i w UE. Jednak u nas nie ma takich jaj. Ja sporo podrozuje i widze naocznie nie z TV wiec mysle ze moge sie wypowiedziec. Bo wiesz TV klamie ;) Ja tam jakos nie ufam zanim sam nie sprawdze.

A jak juz gadamy. To ostatnio jest nowa moda i z Maroka jezdza skuterami do Hiszpanii (jakies 30 min jazdy) i wpadaja na plaze i wszyscy uciekaja. I tak co kilka godzin ;] Niezly filmik jest na necie ludzie sie opalaja, gosc brzuchaty w gaciach, dzieci a tu nagle murzyni na skuterach wjezdzaja na plaze i uciekaja gubiac przy okazji tony ubran. Dobrze ze na kanary jeszcze nie ma tej mody bo tez jest blisko (no ale nie az tak). Tyle jak sie wyczerpie jeden kierunek to trzeba szukac kolejnego.


" Mnie tez nie podoba sie niekontrolowany naplyw biedoty z Afryki ale polskie bandziory nie sa lepsze" hehe no to jest jeden z aspektow wyprowadzki z PL. Zeby sie odciac od tego chamstwa i cwaniactwa. No ale jednak jak spojrzec to lepiej taki Polak burak (uogólniając) nie zbyt grozny od chmary w zorganizowanej grupie Afrykanow. Spojrz jak oni sie wszyscy razem trzymaja. Kazdy sie zna. nawet jak ida po deptaku to kazdy z kazdym gada. Polak jednak nie nawiazuje tak kontaktow albo wczesniej sie pokloci z drugim polakiem niz zaprzyjazni ;)

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: robmarkro » pn, 28 sie 2017, 10:37

alez oczywiscie , mozemy glos zabierac. Sa fora hiszpanskie , francuskie gdzie mozemy pisac. Ale musimy znac jezyki. Namomiast Polacy najwiecej gadaja na polskich forach a tam gdzie trzeba to milcza bo nie znaja jezyka. Wdajmy sie w dyskusje na forach w krajach ktorych to dotyczy. Ja sie kiedys poklocilem z jedym jedenm debilem na forum Podemos. Tek kredyn wychwalal Rosje Putina a Merkel porownywal do hitlerowcow.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: camilozeta » pn, 28 sie 2017, 10:44

robmarkro pisze:
pn, 28 sie 2017, 10:37
Namomiast Polacy najwiecej gadaja na polskich forach a tam gdzie trzeba to milcza bo nie znaja jezyka. Wdajmy sie w dyskusje na forach w krajach ktorych to dotyczy.
Dokladnie, bo inaczej to nic innego jak tylko narzekanie. Jestesmy w Hiszpanii tylko goscmi i nie do nas nalezy ocena tego co tam sie dzieje.

Swoja droga to Trzeci Swiat byl zawsze wykorzystywany przez Zachod, wiec nie ma sie co dziwic ze jest tam bieda, i ze ludzie probuja sie stamtad wyrwac. Polacy z komuny tez uciekali jak tylko sie dalo.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: robmarkro » pn, 28 sie 2017, 10:48

wlasnie

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: Nolimit » pn, 28 sie 2017, 11:11

Otóz to! Jestesmy goscmy. Widzisz kazdy normalny to rozumie. Natomiast uwazasz, ze Afryka to rozumie? Jakos tego nie widze. Zawsze tworzyli getta i to od czasu jak tylko osiedli w krajach. A jak im sie cos nie podoba to spala pol osiedla, samochody itd.

Tez bym chcial zeby kazdy myslal tak jak Wy i ja. Ze jestesmy goscmy to nie nasz kraj wiec trzeba sie dostosowac. Piszecie o jezyku a sporo z emigrantow z afryki tych nowych jezyka nie zna jedynie angielski moze troche.

Prawda jest tez taka i to jest ewidentny przyklad obrazujacy. Siedza w MC Polacy nic nie zamawiaja to podchodzi obsluga i ich odgania. Siedza cala chamra murzyni caly dzien i nikt nie ma problemu ;) To mnie zawsze zastanawia. Polak niby taki zly kazdy na niego pluje a taki murzyn dobry mimo ze nie pracuje i uwaza ze wszsytko mu wolno. Dobry przyklad juz dobrych kilka lat temu z angli. Kumpel pojechal do pracy i mowi ze mial murzyna w ekipie. Murzyn nic nie robi tylko siedzi. On zdziwiony ze nikt mu nic nie mowi. To jak to Polak wkurzyl sie ze ktos ma lepiej ;) i do niego dlaczego nie pracujesz jak my? A murzyn sie wkurzyl wyzwal go od rasistow i powiedzial ze to zglosi. Polak dostal na drugi dzien reprymende ze to jest Anglia i tu nie ma rasizmu jak w PL :D No cyrkl na kolkach, ale tak jest wszedzie. No nic wywiazal sie niezly OT. Ale to nie ja zaczalem ;)

Pozdrawiam Panowie, macie sporo racji. Tez bym tak chcial zeby swiat tak wygladal jakie sa nasze wyobrazenia, niestety coraz dobitniej widac ze tak nie jest. Ja uwazam ze jak sie jest gosciem w kraju u kogos to trzeba sie dostosowac. I Polacy sa wszedzie na swiecie i jakos sie asymiluja.A mimo to na nich pluja. Zreszta dyskusja w tym poscie sie zaczela od tego ze Robmarkro zaczal bronic Polaków ze na nich pluja i blogi zakladaja. A pozniej nagle zaczal bronic polaków i wszystkich innych ;) Kazdy ma za uszami, kazda nacja jednak az takich przegiec nie ma. A co Angole sie dobrze zachowuja na wakacjach? Jak by ich z zoo wypuscili. No ale oni 2 tyg i jada do domu. A taki Afrykanin zostaje i sciaga kolejnych a ze sie szybko rozmnarzaja to wiadmo skad ich tylu. Bialy ma jedno dziecko a czarny po kilka. Mi tam nikt nie przeszkadza dopuki nie robi nic zlego. Jakos do Chinczykow nic nie mam. Pracuja siedza w sklepie, graja na automatach i spoko. Nie robia zadym, nie chca nic za darmo.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: camilozeta » pn, 28 sie 2017, 11:39

Nolimit pisze:
pn, 28 sie 2017, 11:11

Afrykanin zostaje i sciaga kolejnych a ze sie szybko rozmnarzaja to wiadmo skad ich tylu. Bialy ma jedno dziecko a czarny po kilka.
Przenioslem te posty do nowego watku bo to off-top.

Ludzie z Afryki plodza duzo potomstwa zeby ich rodziny przetrwaly. W ich krajach zawsze byla olbrzymia umieralnosc.

Z tego co piszesz wyglada na to ze ich nienawidzisz... Zreszta nie tylko Ty, ostatnio wsrod Polakow moda taka a to troche smutne.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: robmarkro » pn, 28 sie 2017, 11:54

pelna zgoda. Duzy wskaznik urodzen jest charakterystyczny dla spoleczenstw biednych, niewyksztalconych o duzej umieralnosci. To jest fakt z dziedziny demografii. Do tego dochodzi fakt , ze biednym ludziom latwo kaznodzieje zabraniaja stosowania prezerwatyw i mamy olbrzymi przyrost naturalny. Nasz polski papiez jezdzac po Afryce sam zakazywal stosowania prezerwatym i zachecal do wiekszej ilosci urodzen. Slepa nienawisc Polakow do wszystkiego co sie rusza a nie mowi po polsku jest nasza cecha narodowa

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: Nolimit » pn, 28 sie 2017, 12:04

No jasne zrob ze mnie rasiste ;) Przeciez ja podaje tylko fakty, nic innego. A to ze sa z zupelnie obcej kultury i sie nie asymiluja to chyba sie zgodzisz? Czy tez nie?

Ja pamietam jak bylem juz z 10 lat temu w krajach afryki pólnocnej, ale tez nawet i w niby 'europejskim' jak chca sie nazywac - Turcji. I jakos nieco mi przeszkadzal fakt, ze jade na urlop z dziewczyna i nie moge wyjsc do kibla bo jak wracam to jest 5ciu arabow przy niej z kwiatami - w hotelu 5 gwiazdek... U nas w PL za cos takiego by dostali w ryj - gdyby to bylli polacy. Bo u nas sie wie ze kobiety z facetem sie nie zaczepia inaczej mozna dostac od niego w twarz. My ich zwyczaje szanujemy natomiast ich to nie interesuje. Robia co chca. Swoje kobiety poubierali w chustki itd a jak przyjezdza europejka to nagle tacy nowoczesni i wszystko moga. Juz allah nie widzi itd. I mozesz sto razy gadac a oni swoje. Umeczylem sie mega przez te 2 tyg i od tamtego czasu juz tam nie jezdze. Bo to nie wakacje a meczarnia. Po prostu roznice kulturowe na kazdym kroku. I ten ich wzrok mordercy jak nie kupisz kocyka :D Wyganianie ze sklepu bo np ja podam jakas cene a dziewczyna swoja. Dla niego to jest obraza bo nie umiemy sie targowac (pytanie czy musze umiec skoro jestem z innego kraju, on jakos sie nie przejmuje zwyczajami moimi) a sam cie wciaga do sklepu mimo ze mowisz ze nie chcesz, ale z grzecznosci idziesz. Na koniec cie prawie ze wykopie bo nie umiesz sie targowac i nie chcesz jego pieknego kocyka 'oryginalnego' made in china :D Dal mnie to jest nienormalne i chamskie zachowanie ze cie gosc 'ze sklepu' wypycha fizycznie. I jak by tam zrobil Polak to tez bym mu co nieco powiedzial. Nie zalezy to od koloru skory.

Zreszta podobnie jest u hindusa w sklepie. Zawsze wkurwiony ze nic nie kupisz a on np pokazal ci jedna rzecz - pokazal to musisz kupic. Bo tracisz jego drogocenny czas i cie wyzwie. Dla Polaka to nie jest normalne. Ja tam sie nie obrazam bo wiem jacy oni sa. Po prostu u nich nie kupuje i tyle. Tyle ze jeszcze troche nie bedzie tam nikogo innego i nie bede mial wyboru ;) A zawsze w na kanarach fascyfowalo mnie to ze jest to rajska wyspa, wspanialy klimat ale jednak europejska kultura i standard. Nie tak jak na innych rajskich wyspach dzungla i nic poza tym.

Ja podaje tylko fakty nic innego. Jak Ty to odbierasz ze ich nienawidze to sorry. Po prostu podaje sytuacje z zycia jakie mnie spotkaly i naocznie zaobserwowalem. Nie podaje czegos z gazet, tv czy innych zrodel bo wiadmo ze kazde media jada w swoja strone - zalezy kto rzadzi. Jak np tacy jak u nas - ja ich nazywam 'komunisci z krzyzem w zebach' - bo tak sie zachowuja mentalnie jak komunisci tyle ze maja kosciol na ustach itd. To wszystkie informacje w jedna strone. jak w innym kraju rzadza lewaki to jada w swoja z informacjami. Nie widzialem nigdzie na swiecie urzciwych informacji gdzie jest cos wyposrodkowane. Ja tam jestem po srodku i nikogo nie nienawidze i tak samo wkurza mnie to ze prawicowcy kaza rodzic z gwaltu jak tak samo wkurza mnie ze emigranci z afryki robia co chca. Nie napisalem slowa nieprawdy. Wszystko fakty.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: camilozeta » pn, 28 sie 2017, 12:09

Nolimit pisze:
pn, 28 sie 2017, 12:04
No jasne zrob ze mnie rasiste ;)
Ja nie robie, tylko interpretuje to co piszesz :)
A to ze sa z zupelnie obcej kultury i sie nie asymiluja to chyba sie zgodzisz? Czy tez nie?
Tak, to prawda. Ale nie wszyscy sa tacy. Polacy tez maja z tym problem, tez sie nie asymiluja czesto. Inne nacje tez tak maja, trzymaja sie w kupie.

Niechec i obawy wobec innych, obcych nacji i kultur to ksenofobia. To co piszesz to sa fakty ale Twoje fakty, tak widzisz swiat, z Twojej wlasnej perspektywy. To skoro tak Cie mecza te podroze do obcych kultur, moze po prostu siedz w Polsce? No bo jak juz zauwazyles oni nie chca Ci sie dac zmienic :)

Nie zrozum mnie zle, tez mi sie wiele spraw nie podoba ale wiem ze wiele rzeczy jest ode mnie niezaleznych. Nie do mnie nalezy zmiana swiata.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Polacy vs inni. Bylo: Dzidek

Post autor: robmarkro » pn, 28 sie 2017, 12:10

zyje w hiszpanii 8 lat. place podatki i pracuje. Nic nie mam za darmo. Raz bylem 4 miesiace na paro ale zapracowalem na to 5 latami placenia skladek na paro i podatkami. Wiem, ze panie i panowie ktore przyjezdzaja bez dokumentow przez morze dostaja znizki na komunikacje, dostaja jedzenie, ubranie i nocleg. Wiem , ze dostaja tarjeta sanitaria mimo ze nie pracuja. Gdy Polak tu przyjezdza musi zaczac prace zeby dostac tarjeta sanitaria. Ale wiem , ze jestem tu gosciem i musze zaakceptowac prawo tego kraju. Mimo wszystko wole mieszkac tu niz w Polsce i patrzec na zuli i pseudopatriotycznych bandziorow, ktorzy jedyne co potrafia to palic kukle zyde i drzec morde "pedaly do gazu"

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość