Gomera,chciałbym ją zobaczyć

Wszystkie tematy związane z wyspami La Palma, La Gomera i El Hierro
adamowski1
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: czw, 15 cze 2006, 14:42
Lokalizacja: Polska

Gomera,chciałbym ją zobaczyć

Post autor: adamowski1 » sob, 22 lip 2006, 16:53

Ciekaw jestem czy ktoś ma jakieś fotki z pobytu na tej wyspie,z opowieści mojej siostry wynika że jset to jedna z bardziej atrakcyjnych wysp,przynajmniej dla mnie,ponoć jset tam dużo lasu w formie bez mała tropików.Gdyby ktoś mógł się podzielić wrażeniami z pobytu na tej wyspie,bardzo chętnie poczytam.Pozdrowionka.
wszędzie dobrze ale w kraju najlepiej

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Gomera,chcia³bym ją zobaczyć

Post autor: camilozeta » ndz, 10 wrz 2006, 09:36

Z tym lasem to fakt niezaprzeczalny, el Bosque de Garajonay de Gomera to jest piękny kawałek lasu typu "laurisilva" czyli najstarszego lasu na ziemi. Jego wiek ocenia się na ponad 20 milionów lat.

Też planujemy się tam wybrać, chociaż jeszcze nie udało nam się tego zaplanować, być może w przyszłym roku. Był tam jednak w zeszłym miesiącu mój znajomy, postaram się go namówić na jakiś opis.

Pozdrawiam, Camilo
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
raqib
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt, 25 gru 2007, 23:57

Post autor: raqib » ndz, 6 sty 2008, 14:42

Tam w tym lesie jest taka mała knajpka... :oops:
jeżeli można inaczej...

Awatar użytkownika
Gosia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: pn, 17 gru 2007, 21:04
Lokalizacja: Valle S. Lorenzo ,Tenerife

Post autor: Gosia » sob, 2 lut 2008, 16:51

W zeszlym roku spedzilam tydzien na La Gomera .O jejku!!!jaka cisza .Zatrzymalam sie w Valle Gran Rey ,w hotelu o tej samej nazwie .Ta miejsowosc tak mi sie spodobala ,ze oczywiscie tego lata powtorzymy to doswiadczenie .Ale oczywiscie z malymi poprawkami .Po pierwsze poplynelismy tam Fred Olsen ,razem z samochodem .Doplynelismy do stolicy San Sebastian de La Gomera i stamtad po zwiedzeniu miasteczka( kosciol z pieknymi freskami zza czasow Krzysztofa Kolumba ,dom ,gdzie dwa razy zatrzymal sie odkrywca ,no i oczywiscie widzielismy studnie ,z ktorej to ,podobno ,Kolumb zaczerpnal wody zanim wybral sie do Ameryki).Teraz wiem ,ze tym razem poplyniemy z Los Cristianos katamaranem ,ktory jest wiele tanszy ,poza tym zatrzymuje sie w trzech roznych miejscach wyspy .No i mozna zabrac rowery ,a to najlepszy srodek lokomocji na tej pieknej wyspie (mam na mysli nabrzeze) .Wyspa ma duzo zieleni ,no i te lasy i wawozy -cudo! Polecam te wyspe ,no i mangas (coz za wspanialy owoc !) .Ajesli chodzi o zakwaterowanie ,to mozna znalezc duza oferte w necie .Aha! na wyspie znajduje sie tylko jeden semafor!!!!mozna wyobrazic sobie jaki tam ruch,ha!ha! No i jesli lubisz ryby i owoce morza ,to nie pozalujesz tej wyprawy .
Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Baden
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw, 2 maja 2013, 18:46

Re: Gomera,chciałbym ją zobaczyć

Post autor: Baden » sob, 4 maja 2013, 11:18

Witam,

w zeszłym roku "rejsowałem" po Kanarach i zatrzymaliśmy się na La Gomerze. Moim zdaniem, to najpiękniejsza wyspa kanaryjska. Wynajeliśmy samochód i objechaliśmy tą wyspę. Cudne widoki. W drodze do Valle Gran Rey jest pięknie położona knajpka z widokami zapierajacymi dech w piersiach. Siedząc w tej knajpie przy kawie nad stromym urwiskiem...przychodzą różne szalone pomysły do głowy...;)

W Valle Gran Rey, za namową mojego przyjaciela chcieliśmy zjeść tuńczyka (tune). Podobno tuńczyk ten zupełnie nie smakuje jak "polski" tuńczyk (wióry rybne) ale niestety dotarliśmy tam za późno. Niemniej jednak polecam portową knajpę (wygląda niespecjalnie) ponieważ mają naprawdę dobre i świeże owoce morza.

Jeżeli ktoś znajdzie ofertę sprzedaży domu w Valle Gran Rey będę wdzięczny za info na interpack1@onet.eu.

Pozdrawiam serdecznie

Sencillion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn, 20 maja 2013, 19:46

Re: Gomera,chciałbym ją zobaczyć

Post autor: Sencillion » ndz, 26 maja 2013, 13:47

Witam,
czy ktoś z Polaków mieszka na Gomerze?

Robo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob, 30 lis 2013, 22:30

Re: Gomera,chciałbym ją zobaczyć

Post autor: Robo » śr, 5 mar 2014, 01:59

Fajnie :lol: Już wiem gdzie będę spędzał wakacje jak już zamieszkam na Fuercie.

Awatar użytkownika
SNCF
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 54
Rejestracja: czw, 5 lut 2015, 19:00

Re: Gomera,chciałbym ją zobaczyć

Post autor: SNCF » pt, 6 mar 2015, 10:59

Baden pisze:Witam,

w zeszłym roku "rejsowałem" po Kanarach......
hej, ja mam pytanie odnośnie rejsowania wokoło kanarów

jak warunki w porównaniu do Adriatyku czy Śródziemnego?


Pozdrawiam

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości