Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Co do szkolnictwa, to jest podobnie jak w całej Hiszpanii, poziom jest raczej niższy niż w Polsce. Chociaż dla dzieci to chyba lepiej, bo myślę że nie jest dobrze przesadnie forsować młode umysły. W końcu dzieciństwo to dzieciństwo. Moje dzieciaki chodzą do tutejszej podstawówki (colegio) i mimo że początkowo nie znały języka to jednak jakoś sobie radzą. Szkolnictwo jest obowiązkowe i bez względu na to czy masz pozwolenie na pobyt czy nie, szkoła musi przyjąc Twoje dzieci.

W przypadku szkolnictwa uniwersyteckiego, też nie jest źle. Jest tutaj znany i cieszący się prestiżem Uniwersytet Międzynarodowy Las Palmas (Universidad Internacional de Las Palmas), na którym studiują także Polacy w ramach programu wymiany studenckiej ERASMUS. Jest też Universidad de Las Palmas, czyli normalna uczelnia dla tutejszych.

Jeżeli chcesz uczyć się tu języka hiszpańskiego, to masz do wyboru: prywatne szkoły, w których płaci się sporo, finansowaną przez Rząd Kanaryjski szkołę językową (Escuela Oficial de Idiomas) oraz bezpłatne kursy organizowane przez Czerwony Krzyż (Cruz Roja Española). Możesz też uczyć się sam "na ulicy", jednak w ten sposób Twój hiszpański będzie kiepściutki.