Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Telefonia stacjonarna działa dobrze i nie jest droga. Operatorzy komórkowi to Vodafone (mój ulubiony), Amena i Movistar. Jeśli chodzi o Vodafone to zasięg jest wszędzie, nigdy nie miałem problemów. Ceny rozmów są na przeciętnym poziomie, podobnie jak w Polsce. Do Polski jednak warto dzwonić z tzw. lokutorio. Są to takie małe niby-sklepiki z budkami telefonicznymi wewnątrz. Dzwonisz normalnie i po skończeniu płacisz u obsługi. Często jest też w nich internet cafe. Najprzyzwoitsza znaleziona przeze mnie cena rozmów do Polski to cztery centy za minutę, darmocha. Jeśli chcesz z tego skorzystać, lokutorio to znajduje się na ulicy Bernardo de la Torre numer 37 (po schodkach w górę) w dzielnicy Guanarteme.

Aby założyć własną, stacjonarną linię telefoniczną wystarczy mieć konto w tutejszym banku i podpisaną umową wynajęcia mieszkania. Nie robią żadnych problemów, nawet nie musisz mieć pozwolenia na pobyt. Założenie linii trwa tydzień - dwa.

Internet? Najpopularnieszy jest ADSL (tak jak wszędzie). W Polsce nazwano to Neostradą, jednak to dokładnie to samo. Za łącze ADSL 1 mbps z Telefónica płaci się miesięcznie 39 Euro (ok. 150 zł.). Jest też parę firm konkurencyjnych, jednak tu na Kanarach ceny są wyrównane. Jest też parę miejsc w których można za darmo skorzystać z hotspota wi-fi, między innymi na plaży Las Canteras.