Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czyli gdzie kupować, żeby było dobrze i tanio. Zależy co, jeśli jedzenie to musiałbyś pogadać z moją żoną :-) Dobrze, wiem że ona kupuje w sieciach SPAR, Hiperdino i Mercadona. Jest też tzw. Mercado Central, czyli hala targowa, gdzie tanio kupisz warzywa i owoce. Jeżeli chodzi o resztę rzeczy, to polecam hipermarket Carrefour, który znajduje się w centrum handlowym Las Arenas. Ewentualnie hipermarket Alcampo (Auchan), jednak znajduje się on nie w Las Palmas a w Telde, czyli ponad dwadzieścia kilometrów szosą.

W przypadku elektroniki masz do wyboru mnóstwo sklepików prowadzonych przez Hindusów. Znajdują się one w okolicy parku Santa Catalina. Ceny mają niskie, jednak jakość jest różna. Można się targować.

Poza tym furorę robią sklepy "Wszystko po 1 Euro" czyli "mydło i powidło", prowadzone przeważnie przez Chińczyków. Będąc przy temacie zakupów dodam jako ciekawostkę, że w większości sklepów i urzędów aby coś załatwić, nie musisz ustawiać się w kolejce. Musisz natomiast wziąć papierowy numerek i czekać na swoją kolej pilnując zawieszonego pod sufitem wyświetlacza. Wygodne rozwiązanie i pozwala wyjść na chwilę, jeśli przed Tobą jest jeszcze sporo osób.